Aktualizacja: 08.07.2021 19:21 Publikacja: 09.07.2021 18:00
Foto: materiały prasowe
Moja nowa powieść pt. „Podszept" to historia o człowieku mordującym influencerów. Aczkolwiek jest to jedynie punkt wyjścia do rozważań na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą technologia, która stała się nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego uważam, że to temat, który warto poruszać.
Akurat jestem świeżo po lekturze „Strażnika", czyli najnowszego tomu przygód Jacka Reachera, autorstwa Lee Childa oraz jego brata Andrew. Jestem bardzo miło zaskoczony, bo główny bohater właśnie odkrywa współczesność, nowinki technologiczne i związane z nimi niebezpieczeństwo. Czuć w tym powiew świeżości. Muszę przyznać, że jestem fanem Lee Childa. Czasem łapię się na tym, że jestem w stosunku do niego bezkrytyczny, wybaczam mu wszystkie błędy. Pisze świetnie, a każda jego książka to solidna porcja godnej polecenia rozrywki. Jednym z moich ostatnich odkryć jest również Steve Cavanagh. Jest on autorem np. książki „Trzynaście". Bardzo podoba mi się jego sposób budowania fabuły i przedstawiania postaci. Z czystym sumieniem zachęcam do zapoznania się z tym autorem.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Głośne „Imperium mrówek” Bernarda Werbera doczekało się wersji komputerowej!
100 lat po Noblu za powieść „Chłopi” zainteresowanie utworem nie słabnie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
Trzy lata po tragicznym wypadku, gdy na planie „Rust” zginęła od kuli operatorka Halyna Hutchins, na EnergaCAMERIMAGE odbyła się światowa premiera tego filmu
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas