No gender w modzie. Masowy klient tego nie kupi

Mężczyzna w sukience? Dogmat płci – zdawałoby się najbardziej niepodważalny i najtrudniejszy do obalenia – zaczyna się chwiać. No gender, płeć neutralna, powoli wdrukowuje się w świadomość młodego pokolenia. Pod światłym przewodnictwem mody.

Publikacja: 01.10.2021 10:00

Różnica między ubraniem damskim i męskim staje się coraz bardziej płynna. Co było widać choćby na ze

Paris Fashion Week i pokaz JW Andersona

Różnica między ubraniem damskim i męskim staje się coraz bardziej płynna. Co było widać choćby na zeszłorocznym Paris Fashion Week i pokazie JW Andersona

Foto: Gamma-Rapho/Getty Image, Victor VIRGILE

Nawet nałogowi oglądacze gali celebryckich z różnych stron świata, otrzaskani z ekstrawagancjami show-biznesu, mogli się zdziwić tym, co zobaczyli 12 września na scenie podczas uroczystości rozdania nagród MTV w Nowym Jorku.

Smoking dla panów, długa suknia dla pań? Proszę zapomnieć o tych anachronicznych mundurkach. Teraz, żeby zostać zauważonym, trzeba ubrać się inaczej. W świecie muzyki pop wyróżnić się nie jest łatwo. Nie bawmy się w półśrodki, półcienie. Na brooklińskiej imprezie widać było intensywny wysiłek artystów zmierzający do zaprezentowania nowoczesnego spojrzenia na kwestię płci. Granica męski/żeński dawno została przekroczona. Mamy w końcu równość, czyż nie? Więc niby dlaczego facet ma być w garniturze?

Pozostało 94% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI Act. Jak przygotować się na zmiany?
Plus Minus
„Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie. Nowy świat na Marsie”: Mars równa się wolność
Plus Minus
„Abalone Go”: Kulki w wersji sumo
Plus Minus
„Krople”: Fabuła ograniczona do minimum
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Viva Tu”: Pogoda w czterech językach