Aktualizacja: 09.09.2021 14:28 Publikacja: 09.09.2021 14:28
Foto: materiały prasowe
W zabawie może uczestniczyć od dwóch do czterech osób w wieku od 14 lat. Każda z nich rozpoczyna budowę własnych bulwarów. Te składają się z plaży oraz deptaka, przy którym mieszczą się parkingi i restauracje. Wszystkie one dostarczają punktów, jednak tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio zaprojektowane. Na przykład będzie zapewnione atrakcyjne sąsiedztwo hotelikowi albo posadzimy na wybrzeżu odpowiednią liczbę palm.
Bulwary i plaże buduje się z kafelków dobieranych spośród tych znajdujących się na stole. Oczywiście leży tam ich tylko kilka, losowo dobranych z potasowanego stosu, dlatego trzeba się nagimnastykować, żeby stworzyć coś spójnego. Umiejętna selekcja okazuje się najtrudniejszym wyzwaniem. Czasami na stole znajdują się kafelki kompletnie nieprzydatne oraz takie, które nie pomogą w realizacji żadnego z zadań. Znaczenie szczęścia w „Santa Monica" jest spore, ale na pewno nie dominujące. Rozgrywka pozwala bowiem na minimalizację ryzyka.
Akt o sztucznej inteligencji to pierwsza próba kompleksowego uregulowania AI na świecie. W jaki sposób unijne przepisy wpłyną na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji w Europie i poza nią?
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
„Opowieści z Pryncypii” uświadamiają, jak bardzo planszówki odeszły od swoich korzeni.
Spider-Meni całego multiwersum rozpoczynają polowanie na złoczyńców!
Wakacje już na horyzoncie. Planszówka „Maui” stanowi ich przedsmak.
Jeden z najpopularniejszych seriali jako jedna z najpopularniejszych planszówek? Właśnie tak.
Klaus Teuber, twórca popularnej gry planszowej "Catan" (znanej wcześniej jako "Osadnicy z Catanu"), zmarł po krótkiej chorobie w wieku 70 lat - poinformowała jego rodzina.
W prostocie siła. „Jednym palcem!” to nieskomplikowana gra, która sprawdzi się nawet w warunkach polowych.
„Sea Stax” to kolejna udana gra logiczna. Podobne można znaleźć na komórkach, ale tu frajda jest większa.
Podczas produkcji tej planszówki nie zginął żaden kotek. Najwyraźniej eksplodują one dopiero wtedy, gdy trafią do graczy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas