Aktualizacja: 16.02.2025 15:24 Publikacja: 06.01.2023 08:12
W pudełku znajduje się 12 różnokolorowych stworzeń morskich. Rozpoznamy wieloryba, rekina, żółwia, kraba, rozgwiazdę czy chociażby konika morskiego. Różnią się rozmiarami i kształtami.
Gra oferuje też 48 układanek. Każda z nich to prostokąt bądź inna figura geometryczna, którą trzeba wypełnić stworzeniami, niekiedy nawet w kilku warstwach. Oczywiście szczelnie i tak, by żadne z nich nie wystawało poza jej obrys. Każdemu zwierzęciu trzeba znaleźć więc określone miejsce, co nie jest łatwe i często wymaga wielokrotnych prób. Przestawiania, poprawiania, udoskonalania. Czasami wydaje się, że niewiele brakuje do rozwiązania zadania, by po chwili okazało się, że zabawę trzeba zacząć od nowa.
W kolejnym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” temat niezwykle ważny – wolność słowa, czyli podstawa demokracji. Potwierdzenie tego, że nasz głos, nasze wypowiedzi mają znaczenie i mogą zmienić rzeczywistość społeczną.
Książka „Przy stoliku w Czytelniku” wywołuje nostalgię za czasami, kiedy jeszcze było trochę bardziej wytwornie, chociaż pod uciskiem. Zanikła dziś sztuka konwersacji, no i artyści już nie tacy.
W dzisiejszym świecie poczucie istnienia wartości ma szczególne znaczenie. A to właśnie daje lektura książki „The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”.
Tak jak Bośnia ma swoją najbardziej literacką rzekę Drinę, opiewaną przez noblistę Ivona Andricia, tak i my w Polsce mamy nasz najbardziej literacki ze wszystkich cieków – Bug. Książki o nim powstają i zdaje się, że wciąż powstawać będą. Są świeże przykłady.
Piekło to świat bez przyjaźni, przyszłości i nadziei – mówi Adam Zagajewski w swoich ostatnich wierszach.
„Opowieści z Pryncypii” uświadamiają, jak bardzo planszówki odeszły od swoich korzeni.
Spider-Meni całego multiwersum rozpoczynają polowanie na złoczyńców!
Wakacje już na horyzoncie. Planszówka „Maui” stanowi ich przedsmak.
Jeden z najpopularniejszych seriali jako jedna z najpopularniejszych planszówek? Właśnie tak.
Klaus Teuber, twórca popularnej gry planszowej "Catan" (znanej wcześniej jako "Osadnicy z Catanu"), zmarł po krótkiej chorobie w wieku 70 lat - poinformowała jego rodzina.
W prostocie siła. „Jednym palcem!” to nieskomplikowana gra, która sprawdzi się nawet w warunkach polowych.
Podczas produkcji tej planszówki nie zginął żaden kotek. Najwyraźniej eksplodują one dopiero wtedy, gdy trafią do graczy.
Nowa odsłona klasycznej gry o pociągach zaskakuje niewielką mapą. Dzięki temu rozgrywka jest szybsza i bardziej emocjonująca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas