19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:38 Publikacja: 06.01.2023 08:12
W pudełku znajduje się 12 różnokolorowych stworzeń morskich. Rozpoznamy wieloryba, rekina, żółwia, kraba, rozgwiazdę czy chociażby konika morskiego. Różnią się rozmiarami i kształtami.
Gra oferuje też 48 układanek. Każda z nich to prostokąt bądź inna figura geometryczna, którą trzeba wypełnić stworzeniami, niekiedy nawet w kilku warstwach. Oczywiście szczelnie i tak, by żadne z nich nie wystawało poza jej obrys. Każdemu zwierzęciu trzeba znaleźć więc określone miejsce, co nie jest łatwe i często wymaga wielokrotnych prób. Przestawiania, poprawiania, udoskonalania. Czasami wydaje się, że niewiele brakuje do rozwiązania zadania, by po chwili okazało się, że zabawę trzeba zacząć od nowa.
Rozpoczęte właśnie polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej nakłada się na kampanię przed wyborami prezydenckimi. Czy deklaracje Donalda Tuska w sprawach imigracji, kosztów polityki energetycznej czy Zielonego Ładu to zapowiedź rzeczywistej zmiany kursu, czy tylko wyborcze sztuczki?
Co by się najlepiej nadawało na polskie słowo dziesięciolecia – „polaryzacja”, „postprawda” czy może „wybory”? I dlaczego w tym roku plebiscyty zwyciężały „koalicja”, „sztuczna inteligencja”, „stołówka” i „sigma”?
Nienawiść jest dziś wszędzie. Politycy coraz częściej dzięki niej wygrywają, nie licząc się z ceną, jaką płacą za to społeczeństwa – mówi wybitny dokumentalista Gianfranco Rosi.
A myślę sobie czasem, że jeszcze mógłbym napisać kilka opowiadań, których kiedyś nie napisałem. W zeszycie mam szkic powieści – drugiej części „Domu pod Lutnią”. W ostatnich latach nie potrafiłem się zmobilizować, aby to napisać. Teraz żałuję, bo obecnie podjęcie takiego wyzwania przekracza moje możliwości.
Co łączy łotewską laborantkę w ośrodku badawczym pod Moskwą, partyzantki z Petersburga tańczące queer tango na przekór wielkiej Rosji oraz słoweńskie wcielenie Marii Janion romansującej z młodszą o kilkadziesiąt lat kobietą? Odpowiedź przynosi „Trojka” Izabeli Morskiej.
„Opowieści z Pryncypii” uświadamiają, jak bardzo planszówki odeszły od swoich korzeni.
Spider-Meni całego multiwersum rozpoczynają polowanie na złoczyńców!
Wakacje już na horyzoncie. Planszówka „Maui” stanowi ich przedsmak.
Jeden z najpopularniejszych seriali jako jedna z najpopularniejszych planszówek? Właśnie tak.
Klaus Teuber, twórca popularnej gry planszowej "Catan" (znanej wcześniej jako "Osadnicy z Catanu"), zmarł po krótkiej chorobie w wieku 70 lat - poinformowała jego rodzina.
W prostocie siła. „Jednym palcem!” to nieskomplikowana gra, która sprawdzi się nawet w warunkach polowych.
Podczas produkcji tej planszówki nie zginął żaden kotek. Najwyraźniej eksplodują one dopiero wtedy, gdy trafią do graczy.
Nowa odsłona klasycznej gry o pociągach zaskakuje niewielką mapą. Dzięki temu rozgrywka jest szybsza i bardziej emocjonująca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas