Aktualizacja: 12.07.2018 17:29 Publikacja: 13.07.2018 18:00
Foto: adobestock
Tego, co nazywamy liberalną demokracją, już nie ma. Skończyła się wraz z trendami światowymi, które wzmocniły PiS – mówił rok temu w Radiu Zet Paweł Kowal. W podobnym duchu te zmiany opisuje profesor Jan Zielonka w swojej najnowszej książce o znaczącym tytule „Kontrrewolucja. Liberalna Europa w odwrocie". Rzeczywiście liberalna demokracja, jaką po 1989 r. wielu z nas uznało właściwie za bezalternatywną, mocno trzeszczy dziś w posadach. Przemija liberalna postać świata, a w każdym razie na naszych oczach zdaje się wyczerpywać pewna jej wersja.
Akt o sztucznej inteligencji to pierwsza próba kompleksowego uregulowania AI na świecie. W jaki sposób unijne przepisy wpłyną na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji w Europie i poza nią?
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Opozycja poza emocjami nie ma politycznych zasobów, by podjąć skuteczną batalię z władzą.
Myśląc o sukcesie, kandydaci muszą szukać pomysłów na II turę.
Stanowisko hierarchów może być dla PiS wskazówką na wyjście z kryzysu.
Dr hab. Ewa Marciniak (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski), dr hab. Sławomir Sowiński (Instytut Nauk o Polityce i Administracji, UKSW), dr Jacek Kucharczyk (prezes Instytutu Spraw Publicznych) i dr Bartłomiej Biskup (Uniwersytet Warszawski) postawią diagnozę dotyczącą sceny politycznej po wyborach parlamentarnych, będą szukać przyczyn ostatnich decyzji Polaków oraz zastanowią się jakie to będzie miało skutki na przyszłość. Debata rozpoczęła się o godzinie 12.
Na sztandarach kampanii trudno dziś dostrzec pochwałę zaradności, kreatywności i przedsiębiorczości.
Partii chadeckiego umiaru i chłopskiego konkretu trudniej przebić się przez zgiełk ostrego konfliktu.
Nie oczekujemy od polityków żadnych cudownych pomysłów
W języku polityki lepiej używać kategorii odpowiedzialności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas