Aktualizacja: 09.01.2019 23:52 Publikacja: 11.01.2019 19:00
Foto: Forum
Mówi pan swoim studentom, że aby zostać zauważonym, trzeba wymyślić jakiś sposób na siebie?
Wiadomo, że po skończeniu studiów nie tak łatwo jest się odnaleźć, ale trzeba swojej drogi szukać rozsądnie poprzez pracę, a nie desperacko rozglądać się za konkretną galerią komercyjną, która będzie wystawiała młodego artystę. Dla niego to strzał w stopę. Nawet gdy znajdzie galerię, która go przyjmie, będzie wymagała od niego powtarzalności dzieła, czyli zagwarantuje totalny brak rozwoju na wczesnym etapie twórczości. Odradzam im to, bo można zostać przykutym do dzieła na długo. Dlatego radzę wymyślać się poprzez pracę i mieć świadomość, że to proces długotrwały i otwarty.
Miałem sen. Sen, w którym arcybiskup oskarżony o tuszowanie pedofilii czy przekazywanie informacji o skrzywdzonym sprawcy sam podaje się do dymisji. A gdy nie chce tego zrobić, to inni biskupi, nie zważając na konsekwencje, napominają go oraz zmuszają do przeprosin i rezygnacji.
W podcaście „Posłuchaj Plus Minus” rozmawiamy o interesujących i zajmujących, szeroko dyskutowanych zagadnieniach na kanwie tekstów z bloku głównego najnowszego numeru „Plusa Minusa”. Bo zawsze warto wiedzieć więcej. W dzisiejszym odcinku zadamy bardzo ważne i niecierpiące zwłoki pytanie. Polska bowiem przetrwała, ale – co dalej?
Właśnie ukazał się „Ja to ktoś inny” Jona Fossego, trzeci i czwarty tom opus magnum noblisty – wielotomowej „Septologii” o życiu malarza Aslego.
„Dunder albo kot z zaświatu” to jedna z popularnych dziś paragrafówek.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Książka „Alicja. Bożena. Ja” Jerzego Żurka to dowód złego smaku tak autora, jak i wydawcy.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Polska biznesmenka i kolekcjonerka otworzy w Szwajcarii 2 stycznia zbudowane przez nią Muzeum Susch.
W czwartek 29 września w Zakopanem rozpoczyna się trzydniowy Przegląd Filmów o Sztuce.
Muzeum Sztuki pokazuje dokonania artysty z ostatnich 40 lat.
Szapocznikow i Bałka utrzymali pozycje, Wróblewski i Opałka – awansowali.
Dzieła artystów z czołówki Kompasu Sztuki kosztują setki tysięcy złotych.
"Pokażcie nam wasze marzenia" - wystawa szesnastu prac czołowych artystów polskich i zagranicznych z kolekcji MSN na gdyńskim festiwalu.
16 stycznia wystawa "Dla każdego gestu inny aktor" otworzy dziesiąty rok działalności Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
„Potrzeba wolności" w krakowskim MOCAK-u prezentuje prace blisko 50 artystów z 17 krajów europejskich – pisze Monika Kuc
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas