Podatek od budynków: galeria musi pilnować zajętości parkingu - wyrok WSA

W kalkulacji tzw. podatku od budynków jako parking należy ująć powierzchnię wynajętą także na kilka godzin w danym miesiącu, jeżeli była objęta umową najmu na pierwszy dzień miesiąca.

Publikacja: 13.05.2021 07:18

Podatek od budynków: galeria musi pilnować zajętości parkingu - wyrok WSA

Foto: materiały prasowe

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę właściciela centrum handlowego, który spierał się z fiskusem o opodatkowanie parkingu.

W sprawie chodziło o wprowadzony od 1 stycznia 2018 r. minimalny podatek dochodowy dla podatników posiadających nieruchomości komercyjne o znacznej wartości, potocznie zwany podatkiem od centrów handlowych, oraz jego nowelizację od 1 stycznia 2019 r., w której określono tzw. podatek od przychodów z budynku. Z wnioskiem o interpretację wystąpił właściciel galerii handlowej, którą wraz z wielopoziomowym parkingiem w 2010 r. wprowadzono do ewidencji środków trwałych. Ponieważ spółka wynajmuje także miejsca parkingowe galerii, chciała się upewnić, jak prawidłowo ustalić przychód z parkingu z zastosowaniem proporcji z art. 24b ust. 6 ustawy o CIT po jego nowelizacji od 1 stycznia 2019 r.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach