Aktualizacja: 11.08.2024 09:13 Publikacja: 10.08.2024 11:35
Julia Szeremeta
Foto: REUTERS/Paul Childs
Korespondencja z Paryża
20-letnia pięściarka najpierw w ringu rozstawionym na najważniejszej arenie Roland Garros pokonała Nesthy Petecio, a później w jej mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się podawane dalej wpisy i zdjęcia z hasłami wskazującymi, że kolejna rywalka Polki raczej nie jest kobietą, więc teraz musi „wybić chłopu boks z głowy” albo temu „chłopu naklepać”.
Szeremeta zmierzyła się i przegrała w finale igrzysk z Yu Ting Lin, czyli Tajwanką, której obecność na igrzyskach budzi dyskusje, bo w ubiegłym roku podczas mistrzostw świata została zdyskwalifikowana przez Międzynarodową Federację Bokserską (IBA) za to, że - według badań, których nie ujawniono - występują u niej chromosomy XY, co może świadczyć o różnicach rozwoju płciowego (DSD).
Antyimigrancka narracja pasuje sztabowcom KO do strategii „zdrowego rozsądku”, o którym Rafał Trzaskowski wspomina po kilkadziesiąt razy dziennie na spotkaniach wyborczych. Ale jest z nią pewien problem: słabo się łączy z paktem migracyjnym, który jest dopinany właśnie pod naszym przewodnictwem w Unii.
Chcę, aby to wybrzmiało: istnieje bezpośredni związek pomiędzy polityką historyczną a polityką w ogóle. I to na dwóch poziomach. Pierwszym z nich, co oczywiste, są stosunki polsko-niemieckie. Drugim zaś bezpieczeństwo Europy. I Polska musi ten „link” wreszcie zobaczyć.
Propozycja nie do odrzucenia, którą Donald Tusk złożył Rafałowi Brzosce, zdominowała polską debatę publiczną, Co się naprawdę za nią kryje? I co poza resetem w relacjach z biznesem chciał premier osiągnąć swoim przemówieniem na GPW?
Dla pogrążonej w niemocy Europy to ostatnie ostrzeżenie. Szczególnie dotyczy to Polski i innych państw regionu. Skoro prawo do istnienia będzie rozdzielane nierówno podług siły, trzeba być gotowym nawet na najgorsze.
Prezydent USA, zapowiadając przejęcie Strefy Gazy i wysiedlenie Palestyńczyków, spowodował zaostrzenie stanowiska Saudyjczyków, kluczowych dla budowy nowego Bliskiego Wschodu.
Wpływy Umara Kremlowa to wciąż największa przeszkoda dla powrotu boksu na igrzyska olimpijskie
Martin Fourcade, pięciokrotny mistrz olimpijski w biathlonie, wycofał się z ubiegania o stanowisko przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich Alpy 2030. W tle tej nagłej decyzji pojawia się polityka.
Tyson Fury, czyli samozwańczy Król Cyganów i były już mistrz świata wagi ciężkiej, kończy karierę. Nie brakuje jednak głosów, że wkrótce wróci.
Do olimpijskiej rywalizacji w Los Angeles zostały jeszcze ponad trzy lata, ale gwałtowne pożary w Kalifornii sprawiają, że Amerykanie już dziś obawiają się o igrzyska.
W sobotni wieczór na Gali Mistrzów Sportu poznaliśmy wyniki 90. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski. Tak jak w dwóch poprzednich edycjach, tak i tym razem wygrała kobieta - ale tym razem nie Iga Świątek.
Największe walki pięściarskie nie toczą się już w Las Vegas, Nowym Jorku czy Londynie. Nową stolicą zawodowego boksu został Rijad.
Ołeksandr Usyk pokonał w Rijadzie po raz drugi Tysona Fury’ego i znów udowodnił, że jest królem wagi ciężkiej.
Sobotnia rewanżowa walka Ołeksandra Usyka z Tysonem Furym będzie najdroższą w historii wagi ciężkiej. Obaj zarobią prawie 200 mln dol.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas