Leon Podkaminer: Obsesyjnego(?) krytykanctwa ciąg dalszy

Odnoszę wrażenie, że krytyka polityki NBP ma na celu uderzać we „władzę PiS”, podobnie jak uparte domaganie się radykalnej podwyżki stóp procentowych – pisze doradca prezesa NBP.

Publikacja: 01.05.2023 12:27

Leon Podkaminer: Obsesyjnego(?) krytykanctwa ciąg dalszy

Foto: Adobestock

Najnowszy „esej” prof. Andrzeja Wojtyny („Prezes kończy z niezależnością NBP”, Rzeczpospolita, 4.04.2023) jest utrzymany w dobrze już znanej konwencji. Na wstępie odwołuje się on do zagranicznej literatury „politologicznej”. Ma to ilustrować szerokość jego zainteresowań i intelektualną głębię jego przemyśleń. Oraz uzasadnić powody swojego zaangażowania w „chronienie niezależności banku centralnego”. Po czym przechodzi do rzeczy, tj. do recenzowania działalności profesora Glapińskiego. Zdaniem p. Wojtyny prezes kieruje się m.in. „populizmem” - a w istocie idzie mu głównie o „utrwalanie władzy PiS”. Po czym następują, w dużym wyborze, dalsze epitety i insynuacje, tudzież impresje ewidentnie nie na temat. W większości akapity te nie zasługują na żadną polemikę.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Opinie Ekonomiczne
Ekonomiści z CASE: Brak przełomu w roku przełomu
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Przerażające słowo „deregulacja”
Opinie Ekonomiczne
Unia Europejska w erze MAGA: mity o deficycie handlowym z USA
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Chrobry, do boju!
Opinie Ekonomiczne
Dlaczego dialog społeczny wymaga mocnej reprezentacji?