Karetka w każdej gminie pomoże w ochronie ludności cywilnej

10 tys. ratowników medycznych korzystających z 2800 ambulansów będzie czuwać nad naszym zdrowiem – tak wynika z zapowiedzi rządu.

Publikacja: 15.06.2022 07:49

Protest ratowników medycznych

Protest ratowników medycznych

Foto: PAP/Tomasz Gzell

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej uruchomiony zostanie wydział ratownictwa medycznego przeznaczony do ochrony ludności. Ustawą o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej zostaną wprowadzone też obowiązkowe kursy pierwszej pomocy medycznej dla młodzieży szkół średnich.

– Ustawa ma wprowadzić różnego rodzaju rozwiązania, które umożliwią efektywne zapewnienie bezpieczeństwa ludności w różnych sytuacjach – oświadczył Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. Podkreślił, że przygotowując projekt, wzięto pod uwagę wyzwania charakterystyczne dla obecnego, bardzo trudnego czasu: to, co dzieje się tuż koło granic Polski, w Ukrainie, i co już wcześniej działo się na polskiej granicy z Białorusią.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Ochrona zdrowia
„Nie wprowadzamy limitów”. NFZ tłumaczy zmiany w rozliczeniach z przychodniami
Ochrona zdrowia
Dyrektor szpitala: „Zobowiązania NFZ wobec naszego szpitala to 11 mln zł”
Ochrona zdrowia
W Unii Europejskiej brakuje 1,2 mln pracowników ochrony zdrowia
Ochrona zdrowia
Konkurs na nowo, szpitale czekają
Ochrona zdrowia
Reforma szpitali. Nie będzie przymusowego zamykania porodówek
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce