Korea Płd.: Ponad 100 tys. zakażeń w ciągu doby. Obostrzenia potrwają dłużej

Po raz pierwszy od początku epidemii w Korei Południowej, liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w tym kraju w ciągu doby, przekroczyła 100 tysięcy - wynika z danych podanych przez Koreańską Agencję Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA).

Publikacja: 18.02.2022 05:03

Kolejka do punktu testowania na COVID-19 w Seulu

Kolejka do punktu testowania na COVID-19 w Seulu

Foto: PAP/EPA

arb

W ciągu ostatniej doby w Korei Południowej wykryto 109 831 zakażeń koronawirusem. Łącznie, od początku epidemii w kraju tym wykryto 1 755 809 zakażeń. Liczba zgonów chorych na COVID-19 wzrosła w Korei Południowej w ciągu doby o 45 - do poziomu 7 283.

Kolejka do punktu testowania na COVID-19

Kolejka do punktu testowania na COVID-19

Foto: PAP/EPA

Korea Południowa mierzy się obecnie z falą zakażeń napędzaną wariantem Omikron.

Władze kraju w piątek ogłosiły, że obowiązujące w kraju obostrzenia - m.in. limit liczby uczestników prywatnych zgromadzeń na poziomie sześciu osób, obowiązek siedmiodniowej kwarantanny dla osób, przybywających do kraju spoza jego granic oraz obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych i uzależnienie dostępu do wielu takich miejsc od posiadania "paszportu covidowego" - będą obowiązywać co najmniej do 13 marca.

86,2 proc.

Tylu mieszkańców Korei Południowej to osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19

Wydłużony zostanie natomiast czas działania barów i restauracji, które będą musiały zamykać się o 22, a nie - jak obecnie - o 21.

Niektórzy eksperci ds. ochrony zdrowia przewidują, że dobowa liczba zakażeń koronawirusem w Korei Południowej może się jeszcze podwoić, a nawet potroić. Jednak władze zwracają uwagę, że liczba przypadków ostrego przebiegu COVID-19 jest względnie niewielka, podobnie jak liczba zgonów zakażonych.

58 proc. z 52 mln mieszkańców Korei Południowej przyjęło dawkę przypominającą (trzecią) szczepionki przeciw COVID-19. Łącznie 44 mln mieszkańców kraju - 86,2 proc. całej populacji - to osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.


Ochrona zdrowia
Rośnie liczba incydentów cyberbezpieczeństwa w sektorze ochrony zdrowia
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Ochrona zdrowia
Prezes NFZ dla „Rz”: Będą zmiany w finansowaniu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
Ochrona zdrowia
CBA przedłuża kontrolę w sprawie Funduszu Medycznego. W zamrażarce 4,2 mld złotych
Ochrona zdrowia
Szpitale toną w długach. Czy będą ograniczać liczbę pacjentów?
Ochrona zdrowia
Od 1 lutego 2025 r. zmiany w sanatoriach z ZUS. Skorzysta więcej osób