Aktualizacja: 03.12.2024 18:17 Publikacja: 23.12.2021 04:34
Testy na COVID-19 w mieście Xi'an
Foto: AFP
Dobowa liczba lokalnych, objawowych zakażeń koronawirusem rosła przez sześć kolejnych dni, poczynając od 17 grudnia. Między 9 a 22 grudnia - jak wynika z wyliczeń agencji Reutera - w mieście wykryto ponad 200 lokalnych zakażeń.
W związku z pojawieniem się ogniska, za które odpowiedzialna jest transmisja wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2, władze miasta Xi'an ograniczyły możliwość opuszczania miasta, a także mobilność mieszkańców w obrębie samego miasta.
W Niemczech wykryto nową odmianę wirusa wywołującego mpox, czyli tzw. małpią ospę. To pierwszy przypadek zakażenia wariantem 1b u naszego zachodniego sąsiada. Od miesięcy szczep ten rozprzestrzenia się w kilku krajach afrykańskich.
Parlament Kanady uchwalił ustawę, która pokryje pełne koszty antykoncepcji i leków na cukrzycę dla Kanadyjczyków. Jest to początkowa faza planu, który zostanie rozszerzony o publicznie finansowany krajowy program opieki farmaceutycznej.
Przeprowadzone u dwóch osób w Niemczech badania, które związane były z podejrzeniem zakażenia wirusem Marburg, nie potwierdziły obecności tego drobnoustroju – informuje niemiecka agencja dpa.
Dwie osoby zostały zatrzymane na dworcu w Hamburgu i odizolowanie z powodu podejrzenia zakażenia śmiertelnie groźnym wirusem Marburg – informuje niemiecki portal RND. Obie osoby przyleciały do Niemiec z Rwandy.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Fleur Agema, wicepremier i minister zdrowia w rządzie Holandii, polityk Partii Wolności Geerta Wildersa oświadczyła, że nie wyśle części ze 100 tysięcy posiadanych przez Holandię szczepionek przeciw mpox (tzw. małpia ospa) Afryce, nawet pomimo tego, że kilkanaście tysięcy szczepionek przeterminuje się w ciągu roku.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu (SCT). Od ich wyników ma zależeć, czy ograniczenia dla starych samochodów będą dotyczyć całego miasta, czy tylko ścisłego centrum.
W przemówieniu wygłoszonym 3 grudnia prezydent Korei Południowej, Yoon Suk-yeol, ogłosił wprowadzenie w kraju stanu wojennego. Posłowie, którym udało się dotrzeć do parlamentu, unieważnili tę decyzję. USA "uważnie monitorują" sytuację w Korei.
Zaskakując zarówno własnych obywateli, jak i światowych polityków prezydent Yoon Suk-yeol wprowadził w kraju stan wojenny.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przekonuje, że od początku wojny ukraińska armia straciła „znacznie mniej” niż 80 tysięcy żołnierzy.
Zebrani w Brukseli szefowie dyplomacji 32 państw członkowskich sojuszu nie porozumieli się w sprawie zaproszenia Ukraińców do paktu.
Kurs wona południowokoreańskiego mocno spadał po tym, jak prezydent Yoon Suk-yeol niespodziewanie ogłosił wprowadzenie stanu wojennego.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w Tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Krzysztofem Strachotą, ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich, o sytuacji w Gruzji. Rozmowa dotyczy eskalacji protestów w Tbilisi, rosnącej roli prezydent Salome Zurabiszwili, a także wyzwań dla gruzińskiego proeuropejskiego kursu w kontekście relacji z Rosją i Unią Europejską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas