Holandia: Chorzy na COVID-19 przewożeni do szpitali w Niemczech

Holandia zaczęła we wtorek przewozić chorych na COVID-19 do Niemiec, aby zmniejszyć presję na holenderskie szpitale, które przestają sobie radzić z napływem zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Publikacja: 23.11.2021 13:22

Szczepienie przeciw COVID-19 w Holandii

Szczepienie przeciw COVID-19 w Holandii

Foto: AFP

arb

Reuters opisuje przypadek chorego, który we wtorek rano został przewieziony karetką z Rotterdamu do szpitalu w Bochum, położonego ok. 240 km na wschód od niemieckiego miasta. Jeszcze we wtorek z Rotterdamu do Bochum ma być przewieziony kolejny zakażony.

Liczba chorych na COVID-19 w holenderskich szpitalach jest najwyższa od maja, a w najbliższych tygodniach ma jeszcze wzrosnąć, jako że liczba zakażeń koronawirusem w Holandii osiąga rekordowe poziomy.

240 km

Taka odległość dzieli Rotterdam od Bochum. Chory na COVID-19 z Rotterdamu trafił we wtorek na leczenie do położonego w Zagłębiu Rurhy miasta

Niemieckie szpitale wygospodarowały 20 łóżek dla chorych na COVID-19 z Holandii. W czasie poprzednich fali epidemii w Holandii w niemieckich szpitalach leczono kilkudziesięciu zakażonych koronawirusem Holendrów.

Czytaj więcej

Premier Holandii o gwałtownych protestach przeciw obostrzeniom. "Idioci"

W poniedziałek z 1 050 łóżek na oddziałach intensywnej terapii w Holandii, 470 było zajętych przez chorych na COVID-19. Presja na szpitale w Holandii w związku z napływem zakażonych koronawirusem jest tak duża, że placówki ochrony zdrowia ograniczają opiekę nad osobami cierpiącymi na inne niż COVID schorzenia - w tym walczącymi z nowotworami i osobami chorymi na serce.

Tymczasem plany holenderskiego rządu, dotyczące ograniczenia dostępu do miejsc publicznych wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 i ozdrowieńców, wywołały gwałtowne protesty w holenderskich miastach. W piątek w Rotterdamie policja otworzyła ogień do uczestników zamieszek. W całym kraju od piątku aresztowano ponad 170 uczestników protestów.

Ochrona zdrowia
WHO żąda od Chin "przejrzystości". Chodzi o genezę COVID-19
Materiał Promocyjny
Gospodarka natychmiastowości to wyzwanie i szansa
Ochrona zdrowia
Szef WHO pytany o współpracę z administracją Trumpa. "Nie wydawał się zaniepokojony"
Ochrona zdrowia
Covid może uderzyć znowu. Ostrzega Instytut Pasteura
Ochrona zdrowia
Nowy szczep wirusa małpiej ospy coraz bliżej Polski. Eksperci ocenili ryzyko
Materiał Promocyjny
7 powodów, dla których warto przejść na Małą Księgowość
Ochrona zdrowia
Kanada zapłaci za antykoncepcję i leczenie cukrzycy. Niektóre prowincje protestują
Materiał Promocyjny
Wojażer daje spokój na stoku