Aktualizacja: 05.03.2021 07:13 Publikacja: 05.03.2021 07:05
Foto: AFP
- Wyłączyliśmy pewną liczbę kanałów i usunęliśmy niektóre nagrania z YouTube'a w związku z regulaminem naszej społeczności i obowiązującymi przepisami - poinformowała rzeczniczka YouTube'a w odpowiedzi na pytanie Reutersa.
Usunięte kanały są związane z państwową telewizją Birmy, MRTV, a także należącymi do armii sieciami Myawaddy Media, MWD Variety i MWD Myanmar.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
Naukowcy z polskich uczelni są w światowej czołówce badań nad niektórymi obszarami technologii kwantowych. Ważne, żeby z ich odkryć skorzystał biznes.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Nikt nie chce wprowadzać sankcji przeciw juncie, która dokonała przewrotu w kraju. Ale mieszkańcy ani myślą przerwać protesty.
Aung San Suu Kyi, pełniąca do 1 lutego 2021 roku funkcję faktycznej szefowej rządu Mjanmy (Birmy), została w poniedziałek skazana na cztery lata więzienia w związku z kilkoma zarzutami, w tym m.in. zarzutem posiadania nielicencjonowanego walkie-talkie - informuje Reuters.
Odsunięta od władzy w Mjanmie (Birmie) 1 lutego Aung San Suu Kyi, pełniącą wcześniej funkcję de facto premiera kraju, została skazana na cztery lata więzienia w związku z zarzutami o podżeganie do buntu i łamanie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 - podaje Reuters powołując się na źródło zbliżone do procesu.
19 czerwca noblistka Aung San Suu Kyi kończy 76 lat. Jako córka twórcy birmańskiej niepodległości, ale też armii, zwanej Tatmadaw, gen. Aung Sana jest traktowana jako Matka Birmy i powszechnie uwielbiana.
Połączony wpływ pandemii i kryzysu politycznego w Mjamnie (Birmie) po puczu wojskowym może skutkować tym, że połowa mieszkańców kraju, czyli ok. 25 mln osób, popadnie w ubóstwo do 2022 roku - alarmuje Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).
Niezidentyfikowani napastnicy przeprowadzili ataki na dwie bazy sił powietrznych Mjanmy (Birmy). W jednej z baz słychać było eksplozje, druga miała zostać zaatakowana za pomocą rakiet - informują lokalne media i świadkowie ataków.
W czasie protestów przeciwko wojskowej juncie do jakich dochodzi w Mjanmie (Birmie) od 1 lutego, gdy w kraju tym miał miejsce zamach stanu, zginęło w czwartek dziewięć kolejnych osób - podaje Reuters.
W mieście Aungban w Mjanmie (Birmie) doszło do starcia między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami protestów przeciwko wojskowemu zamachowi stanu z 1 lutego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas