Aktualizacja: 18.05.2020 17:20 Publikacja: 18.05.2020 17:20
1 zdjęcie
ZobaczMichał Białas, szef oddziału Accolade w Polsce
Foto: materiały prasowe
Accolade, międzynarodowa spółka inwestująca w nieruchomości przemysłowe, uzyskała 21 mln euro na budowę obiektu Panattoni Park Legnica I. Pierwszy etap, w którym powstanie 26,2 tys. mkw. magazynów, zostanie ukończony zgodnie z harmonogramem – zapewnia inwestor w komunikacie. Pierwszymi najemcami obiektu będą firmy Spreadshirt i MiTek.
- Infrastruktura magazynowo przemysłowa w czasach epidemii nabrała jeszcze większego znaczenia. Mając świadomość roli, jaką nasze obiekty odgrywają w całej gospodarce, szczególnie ważne było dla nas zachowanie ciągłości prac na budowie w Legnicy – mówi cytowany w komunikacie Michał Białas, szef oddziału Accolade w Polsce. - Sprawne działanie przedsiębiorstw to kluczowa kwestia w opanowywaniu kryzysu gospodarczego, dlatego zależało nam na przekazaniu gotowych przestrzeni najemcom zgodnie z planem, na początku lipca. Tym bardziej doceniamy i jesteśmy wdzięczni naszym partnerom, że zarówno proces budowy jak i jej finansowania przebiegają płynnie w czasach dużej niepewności.
W styczniu wzrosła oferta mieszkań z drugiej ręki, ale nie ich ceny – wynika z danych portalu GetHome.pl.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Olivia Pulse dostarczy 245 mieszkań na długoterminowy najem. Apartamenty trafią na sprzedaż, Olivia będzie operatorem.
Styczeń 2025 roku upłynął pod znakiem stabilizacji średniej ceny metra mieszkań oferowanych przez deweloperów w czterech z siedmiu największych metropolii – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Rynek mieszkań lekko się ożywia. Ceny nieruchomości są stabilne, ale skłonność deweloperów do dawania rabatów może zmaleć – wynika z barometru portalu Tabelaofert.pl.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Deweloperzy biurowi są ostrożni. Nie budują wielu obiektów, co może skutkować tzw. luką podażową. W cenie są nowoczesne, ekologiczne powierzchnie. Firmy będą konkurować o najlepsze biura, co podbije koszty ich wynajmu.
W budynkach Varso Place w sercu Warszawy Alior Bank wynajmie 8,3 tys. mkw. biur. Do przeprowadzki szykuje się też krakowska siedziba banku.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
W ubiegłym roku deweloperzy ukończyli budowę 530 tys. mkw. powierzchni handlowej. To najlepszy wynik od 2015 r. – podaje firma doradcza Cushman & Wakefield.
W 2024 r. rynek wyraźnie odbił dzięki obniżkom stóp w eurozonie i USA. Uwagę zwraca spory udział polskich inwestorów w transakcjach.
Właściciela zmieniły dwa nowe, w pełni skomercjalizowane obiekty handlowe w Garwolinie i Rudzie Śląskiej.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas