Rząd: wnioski o pozwolenie na budowę na starych zasadach

Ci, którym nie uda się do końca roku otrzymać pozwolenia na inwestycję, nie będą musieli starać się o nie od nowa. Szykuje się zmiana przepisów.

Aktualizacja: 10.11.2020 09:00 Publikacja: 09.11.2020 19:23

Rząd: wnioski o pozwolenie na budowę na starych zasadach

Foto: Adobe Stock

Inwestorzy mogą odetchnąć. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Techonologii zapowiada, że zmieni przepisy. Dzięki temu wnioski o wydanie pozwolenia na budowę złożone do końca tego roku będą rozpatrywane na dotychczasowych zasadach. Projekt w tej sprawie został uwzględniony w wykazie prac legislacyjnych resortu. Do przepisów przejściowych rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zostanie dodane nowe uregulowanie.

– To dobra wiadomość dla sektora budowlanego. Dzięki tej decyzji będą obowiązywały łagodniejsze wymogi, co oznacza ogromną oszczędność czasu i pieniędzy przedsiębiorców, którzy nie będą zmuszeni do zmieniania projektów budowlanych po 1 stycznia 2021 r., jeśli zostały one przygotowane w bieżącym roku. To także zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i zaufania do racjonalności ustawodawcy – mówi dr Łukasz Bernatowicz, wiceprezes BCC, ekspert ds. infrastruktury, prawa budowlanego i zamówień publicznych.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach