Aktualizacja: 23.02.2025 05:23 Publikacja: 01.08.2024 14:07
Park handlowy BIG Gorzów będzie otwarty w sierpniu 2024 roku
Foto: Mat.prasowe
To jedna z największych tegorocznych transakcji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.
Budowany przez Equilis i Acteeum Group park handlowy Silwana w Gorzowie Wielkopolskim zostanie przemianowany na BIG Gorzów. Obiekt dołączy do portfolio BIG Polska (obok parków w Łubnej pod Warszawą, Lublinie, Andrychowie i Ostródzie), spółki zależnej międzynarodowej grupy BIG Shopping Center.
Park handlowy przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Westerplatte i NSZZ Solidarność w Pruszczu Gdańskim wybuduje warszawska firma Rock Capital.
Grupa RWS dostała pozwolenie na użytkowanie parku handlowego przy ul. Sielskiej Olsztynie. Otwarcie zaplanowano na jutro, 27 czerwca.
Otwarty na początku lutego park handlowy u zbiegu ul. Dworcowej i Dynowskiej w Przeworsku ma nowego właściciela. Obiekt kupiła spółka ME Invest.
Do parków handlowych wchodzą nie tylko dyskonty, ale też marki dotąd nieobecne w mniejszych miastach – wynika z raportu JLL i Trei Real Estate Poland.
Park handlowy w Gorzowie Wielkopolskim pomieści prawie 40 sklepów. Otwarcie Silwany inwestorzy zapowiadają na III kwartał 2024 roku.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas