19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 09:47 Publikacja: 01.08.2024 14:07
Park handlowy BIG Gorzów będzie otwarty w sierpniu 2024 roku
Foto: Mat.prasowe
To jedna z największych tegorocznych transakcji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.
Budowany przez Equilis i Acteeum Group park handlowy Silwana w Gorzowie Wielkopolskim zostanie przemianowany na BIG Gorzów. Obiekt dołączy do portfolio BIG Polska (obok parków w Łubnej pod Warszawą, Lublinie, Andrychowie i Ostródzie), spółki zależnej międzynarodowej grupy BIG Shopping Center.
Park handlowy przy skrzyżowaniu ul. Obrońców Westerplatte i NSZZ Solidarność w Pruszczu Gdańskim wybuduje warszawska firma Rock Capital.
Grupa RWS dostała pozwolenie na użytkowanie parku handlowego przy ul. Sielskiej Olsztynie. Otwarcie zaplanowano na jutro, 27 czerwca.
Otwarty na początku lutego park handlowy u zbiegu ul. Dworcowej i Dynowskiej w Przeworsku ma nowego właściciela. Obiekt kupiła spółka ME Invest.
Do parków handlowych wchodzą nie tylko dyskonty, ale też marki dotąd nieobecne w mniejszych miastach – wynika z raportu JLL i Trei Real Estate Poland.
Park handlowy w Gorzowie Wielkopolskim pomieści prawie 40 sklepów. Otwarcie Silwany inwestorzy zapowiadają na III kwartał 2024 roku.
W ciągu roku liczba sprzedawców na wszelkiego typu targowiskach spadła o niemal 8 tys., a największą grupę stanowili ci oferujący odzież czy obuwie. Rynek kurczy się także z powodu ekspansji dyskontów, również tych przemysłowych.
Ogólne przychody największej sieci handlowej w Polsce co prawda wzrosły do 23,6 mld euro, ale jeśli z wyników wyłączyć nowe placówki, to sprzedaż w 2024 r. była niższa w ujęciu rocznym.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Choć średnio ceny w sklepach rosną o ok. 6 proc. w skali roku, nie brakuje produktów, które podrożały o 20, 30 proc. czy nawet jeszcze więcej. Konsumenci muszą się przyzwyczaić do dużej niestabilności rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas