Aktualizacja: 22.02.2025 05:01 Publikacja: 28.03.2024 11:29
Foto: Unsplash.com
Ankieta serwisu Nieruchomosci-online.pl obejmowała klientów z 59 miast, którzy szukali mieszkań w ciągu ostatniego pół roku (październik 2023 – marzec 2024). Najczęściej były to osoby dopiero zaczynające poszukiwania nieruchomości.
Wbrew powszechnemu przekonaniu najemcami mieszkań w Polsce nie są wyłącznie single i bezdzietne pary przed 30. rokiem życia. Lokale wynajmują też rodziny.
Początek roku na rynku wtórnym przyniósł uspokojenie. Kolejną gorączkę może wywołać nowy program kredytowy.
Posiłkujący się kredytem muszą się zadowolić mieszkaniami, których gotówkowicze po prostu nie chcą.
Pośrednicy mówią o narastającym problemie przeszacowywania cen przez sprzedających mieszkania – wynika z badania portalu Nieruchomosci-online.pl.
Ponad 1 mln mieszkań wybudowali deweloperzy w ciągu dekady, ale deficyt wciąż wynosi nawet dwa razy tyle. Zasypanie go jest trudne: inwestycja mieszkaniowa trwa średnio pięć lat, a powinna dwa.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas