19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 16:57 Publikacja: 06.02.2024 11:13
Foto: Mat.prasowe
Użytkownicy z tych krajów mogą korzystać z bazy danych o budynkach magazynowych. To kolejny krok w realizacji strategii Grupy REDD, która wejście na europejskie rynki zapowiedziała w lipcu 2023 roku. Celem jest zbudowanie banku danych o nieruchomościach komercyjnych w Europie.
Na nowych odsłonach serwisu finne dostępne są dane dotyczące rynku magazynowego – to niemal 3,6 tys. obiektów magazynowych zlokalizowanych w pięciu krajach. Oprócz Polski to Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry.
Firma technologiczna, która zbudowała bazę danych o rynku nieruchomości komercyjnych pozyskała nowych inwestorów.
Starsze, mało funkcjonalne biurowce ustąpią miejsca nowoczesnym obiektom. Decyzje mogą zapaść w tym roku.
Office House, pierwszy budynek kompleksu Towarowa 22 w Warszawie, ma być gotowy w II kwartale 2025 roku. Cały wielofunkcyjny kompleks - trzy lata później.
Największą różnicę w czynszach między budynkami klas A i B odnotowano w Łodzi.
Firmy wynajmują i małe, i duże biura, decydując się nawet na wieloletnie umowy. Wspólny mianownik: dobra lokalizacja, nowoczesna aranżacja wnętrz, udogodnienia.
To będzie największa inwestycja w historii Wrocławia - wybrano dwa warianty przebiegu linii tramwajowej na Psie Pole. Duże inwestycje tramwajowe także w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
Aby sprzedać mieszkanie, trzeba urealnić cenę ofertową. Jak duże przeceny akceptują sprzedający lokale analizuje portal Nieruchomosci-online.pl.
Osoby podróżujące pociągami przeżywają dziś koszmar. W nocy z 14 na 15 stycznia niekorzystne warunki atmosferyczne sparaliżowały polską kolej, sieci trakcyjne są oblodzone, a pociągi opóźnione już nawet dziesięć godzin.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Rynku nie rozruszało nawet anemiczne jesienne ożywienie w transporcie. Przewoźnicy nie inwestują w tabor, na czym ciepią producenci naczep i przyczep, tnąc produkcję.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas