Aktualizacja: 22.02.2025 21:38 Publikacja: 05.02.2024 15:09
Foto: Mat. prasowe
Kiedy giełdowy deweloper podawał kilka dni temu prognozy sprzedaży mieszkań na 2024 r. dodał, że rozmawia w sprawie zawarcia umowy na realizację w partnerstwie co najmniej jednego projektu z segmentu co-living. Develia właśnie zawiązała joint-venture z funduszem CEE Student Housing Fund zarządzanym przez litewski I Asset Management.
Owocem będzie prywatny akademik we Wrocławiu liczący 300 pokoi. Develia odpowiada za nabycie gruntu (umowa została już zawarta), nadzór nad budową i wykończenie budynku. Obejmie 10 proc. w joint-venture, które to udziały zostaną wykupione przez fundusz po zakończeniu budowy. Start budowy jest przewidywany na przełom tego i przyszłego roku, a oddanie na początku roku akademickiego w 2026 r.
O jedno miejsce w akademiku stara się nawet kilka osób. Standard domów studenckich powoli się poprawia.
Prywatne akademiki oferują nie tylko pokoje i pomieszczenia do nauki, ale też sale kinowe, siłownie, fitness. Nowe domy witają studentów w stolicy i Krakowie.
Poprawiające się otoczenie makro zacznie wspierać pozytywne trendy w segmentach, w których działamy – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment.
Mocno powiększymy portfel pracujących budynków, tempo nowych inwestycji dostosowujemy do sytuacji rynkowej. Dbamy o jakość, a nie ilość – mówi Maximilian Mendel, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management w Polsce.
W krótkim terminie wyzwań nie brakuje, ale długoterminowo sektor living w Europie ma ogromny potencjał.
Największy w Polsce producent hydrauliki siłowej, rozwijający nie tylko produkcję cywilną, ale i obronną, sprzedaż zagraniczną rozpoczął 35 lat temu.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadanie bieguna południowego, na którym może znajdować się lód wodny, oraz umieszczenie satelity komunikacyjnego na orbicie księżycowej. Na Księżycu ma też powstać pierwsza w historii sieć komórkowa – Lunar Surface Communication System (LSCS) stworzona przez Nokię. Nokia wykorzysta tę samą technologię 4G/LTE, z której korzystają telefony komórkowe na Ziemi.
Dotychczasowy prezes Południowego Koncernu Węglowego Łukasz Deja został wybrany nowym prezesem Polskiej Grupy Górniczej - poinformowała największa spółka górnicza w kraju. Przed nowym prezesem wyzwania związanie z realizacją umowy społecznej z górnikami. Spółka w poprzednim roku przyniosła 3,6 mld zł straty. Gdyby nie pomoc publiczna, ta byłaby jeszcze większa.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Krystyna Piórkowska przekazała do Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie ponad półmetrowy srebrny puchar, który wylicytowała na aukcji w paryskim domu Christie’s.
Koncern z Cupertino szuka sposobu na zwiększenie przychodów. Kluczem może okazać się wprowadzany właśnie na rynek iPhone 16e, adresowany do użytkowników z mniej zasobnym portfelem.
W 2024 r. koncern Leonardo podpisał nowe zamówienia na ponad 20 mld euro. To wzrost o prawie 20 proc. w skali roku. Właściciel PZL Świdnik chwali się zyskiem w wysokości ponad 1,5 mld euro.
Rolls-Royce wprowadza na rynek wersję Black Badge swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Spectre łączy w sobie jeszcze większą elektryczną moc i wyjątkowy wygląd.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas