Aktualizacja: 22.02.2025 04:51 Publikacja: 30.01.2024 11:10
LCube buduje zróżnicowane portfolio magazynów
Foto: Mat.prasowe
Na posiadanych już działkach firma LCube może wybudować 100 tys. mkw. magazynów. Rezerwacjami i umowami przedwstępnymi jest objętych 65 ha terenów, na których mogłoby powstać kolejne 300 tys. mkw. powierzchni magazynowej. LCube zapowiada, że do połowy roku kupi kolejne tereny o powierzchni 20 ha o potencjale zabudowy 100 tys. mkw.
– W sumie daje to potencjał na ponad pół miliona metrów kwadratowych obiektów magazynowych – mówią przedstawiciele dewelopera. Są przekonani, że wraz z powrotem inwestorów polski rynek magazynów czeka poprawa koniunktury.
Park magazynowo- biurowy w Gdyni buduje Torus Logistics. Obiekt ma być gotowy w III kwartale 2024 roku.
Warszawski park logistyczny ma certyfikat BREEAM na poziomie “Outstanding”.
Firma 7R sprzedaje dwa parki magazynowe w Łodzi i Szczecinie. Obiekty zasilą portfel P3 Logistic Parks.
Powierzchnię w obiekcie 7R Park Poznań West wynajmuje Ofix Lewandowski.
Deweloper magazynowy LCube zakończył budowę parku logistycznego w Rzeszowie. Powstało 25,8 tys. mkw. magazynów.
Prawie 370 mln zł sięgają w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) niezapłacone zaległości finansowe gapowiczów, którzy jeździli komunikacją miejską bez biletu.
W ostatnim czasie wydarzyło się kilka wypadków samolotowych. Czy w związku z tym można uznać, że znajdujemy się w czasie, w którym działa tzw. prawo serii mówiące o tym, że w pewnych momentach katastrofy dzieją się częściej. Zapytaliśmy o to eksperta.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Ruch pasażerski na polskich lotniskach wzrósł w zeszłym roku o 15,6 procent i osiągnął liczbę 59,5 miliona podróżnych. Trzy największe lotniska to Lotnisko Chopina (21 mln), Kraków (11 mln) i Gdańsk (6,7 mln).
Produkcja w Bełchatowie ruszy wolniej niż zakładał inwestor, powodem jest słaby popyt i wojna cenowa producentów naczep i zabudów.
W krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiły się nowe urządzenia do sprzedaży biletów krótkookresowych. E-biletomaty nie drukują biletów, tylko automatycznie je kasują i w bezpieczny sposób przypisują do środka płatniczego pasażera.
Nadchodzi koniec zasady de minimis w imporcie i będzie to rewolucja w e handlu i logistyce. Małe paczki także będą clone.
Nie zawsze i nie wszędzie na wakacje trzeba lecieć samolotem. Niemieckie biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach z przejazdem pociągami, Ameropa, twierdzi, że klienci coraz chętniej wybierają podróż koleją. Touroperator zanotował wzrost sprzedaży pakietów dynamicznych o 140 procent, rok do roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas