Aktualizacja: 21.11.2024 15:10 Publikacja: 05.01.2024 08:28
Foto: Unsplash.com
Potencjalny wpływ nowego programu kredytowego na rynek nieruchomości oceniają eksperci portalu RynekPierwotny.pl, zastrzegając, że prace nad nim dopiero się zaczynają, więc jest za wcześnie na ostateczne oceny.
To za mało
Nowy program „Mieszkanie na start” to jeszcze tańsze pożyczanie, ale bardziej wyselekcjonowanej grupy Polaków.
Program "Mieszkanie na start" może ruszyć już w połowie 2024 r. Krzysztof Hetman, minister rozwoju i technologii zapewnia, że ma on być prorodzinny. Nowy program mieszkaniowy to następca Bezpiecznego Kredytu 2 proc., na który 1 stycznia 2024 roku skończyło się finansowanie.
Deficyt gruntów, rosnące koszty inwestycji, długie procedury administracyjne. Deweloperom trudno z dnia na dzień zwiększyć podaż mieszkań.
Jeżeli na danym rynku projekt premium dobrze się sprzedał, to jest miejsce na kolejne takie inwestycje – mówi Karolina Kaim, dyrektor generalna Ellis.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Właściciele lokali dyktowali ceny, o jakich wcześniej się im nie śniło. Znikały lokale na tani kredyt. To był ciekawy rok.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Deweloper znany ze współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi rozszerza działalność. Akcjonariusze mają zadecydować o wypłacie z kapitału zapasowego.
W statystykach GUS od miesięcy nie widać spowolnienia aktywności inwestorów. Październik przyniósł jeszcze podkręcenie tempa.
Banki w sprawach frankowych masowo pozywają swoich klientów o zwrot udostępnionego kapitału. Próbują w ten sposób bronić się przed przedawnieniem kapitału. Liczba takich spraw sięga już 30 tys. Prawnicy radzą, by wezwania do zapłaty traktować poważnie
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
W ślad za oczekiwaniami klientów i etycznym obowiązkiem, sektor bankowy w Polsce nie wyklucza zaangażowania w finansowanie procesów odbudowy Ukrainy. Ale konieczne jest tu wsparcie publiczne i dobre przygotowanie.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas