Aktualizacja: 05.02.2025 11:16 Publikacja: 14.12.2023 21:00
Elektrownia Powiśle to wielofunkcyjny kompleks, na który składają się zrewitalizowane i nowe budynki
Foto: michał gąciarz
Elektrownia Powiśle na dobre wpisała się jako miejsce spotkań na mapie Warszawy. Wielofunkcyjny kompleks, w którego skład wchodzą zrewitalizowane zabudowania, których historia sięga 1904 r., to modelowy przykład rewitalizacji w duchu ESG (aspekt środowiskowy, społeczny oraz ład korporacyjny).
Odnowiony kompleks został otwarty w 2020 r., niedługo po wybuchu globalnej pandemii. Udany start w trudnym otoczeniu potwierdził siłę projektów mixed-use. Obecnie Elektrownia Powiśle – z niepowtarzalnym charakterem, ofertą gastronomiczno-handlową, licznymi wydarzeniami artystycznymi, kulturalnymi czy modowymi – jest miejscem, do którego się wraca i które tętni życiem przez cały rok. Jest punktem spotkań, zakupów, odpoczynku i rozrywki.
Nowoczesne budynki w centrach miast, ale i starsze nieruchomości dostosowywane do standardów i oczekiwań – biura będą firmom potrzebne, ale rynek mocno się rozwarstwi.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Polska powinna wyjść z obecnej sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych bez szwanku – ocenia John Palmer, partner associate w Deloitte.
Firmy będą szukać mniejszych metraży, ale za to przenosić się do centralnych lokalizacji, do nowoczesnych budynków spełniających wymogi ESG i energooszczędnych – mówi Mariusz Frąckiewicz, dyrektor Avestus Real Estate w Polsce.
Dużo się mówi o zastępowaniu istniejących budynków nowymi, ale przyszłość leży w modernizacji i rearanżacji istniejącej powierzchni – mówi Sylwia Piechnik, szefowa działu najmu nieruchomości biurowych w EPP.
Chętnych na biurowe metry nie brakuje. Zainteresowaniem cieszą się głównie centralne adresy. Deweloperzy prezentują nowe spektakularne projekty.
Wraz ze wzrostem liczby mieszkań w ofercie i stabilizacją cen potencjalni nabywcy wydłużają czas podejmowania decyzji. Otodom Analitycs prezentuje dane po styczniu.
BIK spodziewa się stabilnego roku pod względem sprzedaży pożyczek mieszkaniowych – a poprzedni był jeszcze zasilany „Bezpiecznym kredytem”.
Od sierpnia zeszłego roku samodzielny lokal nie może mieć mniej niż 25 mkw. Kluczowa jest data wydania pozwolenia na budowę.
W marcu 2025 r. właściciele warszawskich nieruchomości dowiedzą się, czy projektowany plan ogólny ogranicza możliwości ich zabudowy. Podobnie może być w innych gminach. Czy jeśli w wyniku uchwalenia planu ogólnego, grunty stracą na wartości, właściciele będą mieli prawo do odszkodowania?
Metod ustalania wartości nieruchomości jest wiele. Najczęściej stosuje się podejście porównawcze.
W styczniu wzrosła oferta mieszkań z drugiej ręki, ale nie ich ceny – wynika z danych portalu GetHome.pl.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Bardziej dostępne mieszkania – i na własność, i na wynajem – to jedna z wyborczych obietnic rządzącej koalicji. Ale zamiast programów mieszkaniowych rząd Donalda Tuska funduje Polakom kolejną awanturę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas