Aktualizacja: 22.11.2024 01:04 Publikacja: 07.08.2023 13:28
Biurowiec P180 przy metrze Wilanowska w Warszawie
Foto: Mat.prasowe
Grupa Atos działa w Polsce pod dwiema markami – Atos i Eviden. Specjalizuje się w transformacji cyfrowej. Firma przenosi swoje biuro do budynku P180 wybudowanego przez spółkę biurową Skanska przy metrze Wilanowska w Warszawie. Atos wynajmuje tam 1,1 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Biurowiec P180 został zaprojektowany zgodnie z kryteriami ESG. Został certyfikowany w systemach LEED Platinum, WELL Core & Shell, WELL Health-Safety Rating. Ma też certyfikat „Obiekt bez barier”.
W całym 2023 roku biurowe zasoby stolicy powiększą się o ok. 72 tys. mkw. powierzchni – wskazuje firma doradcza JLL.
Umowę sprzedaży warszawskiego biurowca spółka Globalworth podpisała z firmą należącą do platformy inwestycyjnej Cornerstone Investment Management. Wartość transakcji to ponad 63 mln euro.
Wielu klientów pyta nas o biura, które będziemy oddawać w 2027–2028 r. – mówi Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. sprzedaży i najmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Dla części firm łakomym kąskiem stają się starsze odświeżone i gotowe do wynajmu biura. W cenie są wciąż coworki.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wartość transakcji na polskim rynku inwestycyjnym od stycznia do końca maja to ok. 800 mln euro, dwa razy mniej niż w analogicznym okresie 2021 i 2022 r. – szacuje Avison Young.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas