Aktualizacja: 21.02.2025 11:01 Publikacja: 03.08.2023 21:07
Foto: Mat.prasowe
Proszę powiedzieć z ręką na sercu: nowe biurowce są potrzebne?
Zdecydowanie tak. Pandemia uwypukliła zasadniczą kwestię: nie ma uniwersalnego sposobu pracy. Narzędzia, jakie są nam potrzebne, zależą od jej rodzaju i charakteru. Ważne np., czy pracujemy w zespołach. Naszych klientów pytamy o rodzaj prowadzonych w biurze operacji. Czy jest to centrala, czy biuro sprzedaży, czy np. serwis. Mocno związane z biurem są operacje bankowe, podczas gdy np. firmy IT mogą pracować zdalnie, choć i one potrzebują ciekawie zaaranżowanego biura, żeby pracownicy mogli się spotkać.
Na rynkach regionalnych jest coraz więcej wolnej powierzchni biurowej. W Warszawie dostępność biur jest coraz mniejsza - wynika z analiz firmy doradczej Walter Herz.
Świat nieruchomości zmęczył się monokulturą. Zamiast zagłębi czysto mieszkaniowych czy czysto biurowych rosną wielofunkcyjne kompleksy.
Dla części firm łakomym kąskiem stają się starsze odświeżone i gotowe do wynajmu biura. W cenie są wciąż coworki.
W pierwszej połowie roku oddano w stolicy trzy biurowce. Znaczącego wzrostu podaży można się spodziewać w 2025 roku – prognozuje firma doradcza Savills.
To największa umowa najmu w historii rynku biurowego w Polsce. Ubezpieczyciel wejdzie do biurowca Generation Park w Warszawie.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas