Aktualizacja: 19.02.2025 21:40 Publikacja: 28.06.2023 14:35
Varso Tower - najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej
Foto: Mat.prasowe
Najemca, któremu w transakcji doradzała firma, CBRE, wprowadzi się do Varso Tower w styczniu przyszłego roku. Stołeczna wieża jest już wynajęta w 75 proc. Wśród najemców wysokościowca są m.in. dostawca usług chmurowych Box, kancelarie prawne CMS i Greenberg Traurig, dostawca oprogramowania SAP, firma rekrutacyjna PageGroup, grupa Inditex i firma Transition Technologies MS. Na parterze działa kawiarnia.
Varso Tower to część wielofunkcyjnej inwestycji spółki HB Reavis, która powstała obok Dworca Centralnego w Warszawie. W jej skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji. W pasażu handlowym są m.in. restauracje, klub fitness, przychodnia.
Państwowa Inspekcja Pracy przedłużyła umowę najmu biur przy ul. Barskiej w Warszawie. Biura PIP zajmują ok. 6 tys. mkw. powierzchni.
Okam zakończył sprzedaż mieszkań z drugiego etapu inwestycji na terenach po dawnej fabryce Pollena Uroda w Warszawie. Firma rozpoczyna rewitalizację budynku Warzelnia.
W budynku przy ul. Powstańców Śląskich operator elastycznych biur oferuje ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni do pracy.
Zabytkowe budynki dawnego Instytutu Weterynaryjnego przy ul. Grochowskiej zamienią się w muzyczne centrum.
Stawki najmu za najlepsze biura w centrum stolicy w pierwszym kwartale wahały się od 22 do 26 euro za mkw. miesięcznie. Poza centrum to 14-16 euro - podaje firma doradcza Newmark Polska.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas