Aktualizacja: 21.02.2025 11:15 Publikacja: 19.06.2023 12:59
Biurowce przy ul. Barskiej w Warszawie
Foto: Mat.prasowe
Biurowce przy ul. Barskiej na warszawskiej Ochocie należą do firmy deweloperskiej SGI. Dwa budynki (jeden sześciopiętrowy, drugi trzypiętrowy) oferują 7,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Biura PIP zajmują ok. 6 tys. mkw. Dodatkowo inspekcja wynajmuje od SGI niemal 1 tys. mkw. powierzchni pomocniczej.
PIP przedłuża umowę najmu biur na kolejne dziesięć lat. – Ze względu na lokalizację, nasz biurowiec jest dobrym miejscem dla Państwowej Inspekcji Pracy. Bliskość innych urzędów w centrum Warszawy to z pewnością atut – mówi cytowany w komunikacie Robert Stachowiak, prezes SGI.
Polskie biuro firmy z branży doradztwa personalnego znajdzie się na 10. piętrze warszawskiego drapacza chmur.
W stolicy Wielkopolski powstaje 87,3 tys. mkw. powierzchni biurowej. Poznań jest jednym z miast o najniższym wskaźniku pustostanów – wynika z analiz firmy doradczej Knight Frank.
W budynku przy ul. Powstańców Śląskich operator elastycznych biur oferuje ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni do pracy.
Drapacze chmur kojarzą się z prestiżem. Siedziba w wieży może budować pozytywny wizerunek firmy – oceniają eksperci REDD i finne.
Firma z branży spożywczej zajmie całe piąte piętro łódzkiego budynku. To ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas