Aktualizacja: 21.02.2025 11:10 Publikacja: 21.04.2023 11:34
Foto: Mat.prasowe
Firma Regesta to operator logistyczny i firma transportowo-spedycyjna. Firma posiadała dotąd cztery magazyny o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw. Teraz powiększa swoje zasoby, wynajmując 33 tys. mkw. powierzchni w Rudzie Śląskiej i 35,9 tys. mkw. w Gdańsku.
Panattoni Park Tricity East V to centrum dystrybucyjne w Przejazdowie, w gminie Pruszcz Gdański, m.in. blisko autostrady, obwodnicy i głębokowodnego terminalu kontenerowego Baltic Hub.
Dwa budynki centrum logistycznego MLP Czeladź mają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestor zapowiada, że w tym roku certyfikacją będzie objęte całego jego porfolio.
Na 4 ha gruntu niedaleko portu lotniczego i autostrady Atlas Ward Polska wybuduje magazyn i biura dla firmy P3 Logistic Parks.
5,8 mld euro to wartość inwestycji na polskim rynku nieruchomości w 2022 r. Jedna trzecia inwestorów pochodziła z USA – podaje EY w nowym raporcie.
Zakończono prace konstrukcyjne na budowie hali magazynowej dla firmy GTV. Obiekt o powierzchni 32 tys. mkw. ma być gotowy w kwietniu.
Świadcząca usługi logistyczno-spedycyjne firma w Kowalach k. Gdańska wynajęła ponad 5,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 740 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas