19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 11:18 Publikacja: 13.12.2022 09:22
Foto: Mat.prasowe
- Jeśli deweloperzy dostarczą budowane biurowce na czas, to w Krakowie nie powinno zabraknąć metrów biurowych – podkreśla Anna Madejska, ekspertka firmy doradczej Newmark Polska. - Najemcy w stolicy Małopolski są zainteresowani powierzchnią przede wszystkim w dzielnicach blisko centrum i w dobrze skomunikowanych z resztą miasta miejscach.
Kraków z zasobami ponad 1 mln 651 tys. mkw. biur jest największym regionalnym rynkiem biurowym w kraju. – Biurowce przez wiele lat powstawały w różnych częściach miasta. Ale to się zmienia. W ostatnim czasie najemcy zaczęli relokować się bliżej centrum, a najbardziej upodobali sobie dzielnice: Grzegórzki, Stare Miasto, Podgórze i Krowodrzę – wskazują eksperci Newmark Polska. - Zainteresowanie najemców przyciągnęło do tych lokalizacji również deweloperów.
Modernizacja wrocławskiego biurowca Wratislavia Tower, którego właścicielem jest Futureal Investment Partners, ma się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku.
Warszawski biurowiec dostał certyfikat BREEAM In-Use w najnowszym standardzie oceny International Commercial V6 na poziomie Outstanding.
W Poznaniu nie ukończono w tym roku żadnego biurowca. Powstające dziś budynki będą oddawane do użytku w latach 2023-2025.
Deweloper zasili swoje budynki czystą energią elektryczną.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Zaczyna brakować nowoczesnej powierzchni biurowej, co skłoni inwestorów do rozpoczynania kolejnych budów. Starsze biurowce będą modernizowane.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Trwa optymalizacja wykorzystywanej przez najemców powierzchni i krystalizują się proporcje pracy z domu i biura. Deweloperzy biorą się bardziej za przerabianie starych budynków niż nowe projekty.
Powrót do biur w połączeniu ze zmianą pokoleniową w firmach zwróciły uwagę na problemy z biurową etykietą.
W luksusowej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37 w Warszawie powstaną w pełni wyposażone moduły biurowe The Shire - Beyond Coworking.
Budynek biurowy u zbiegu ul. Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli jest już gotowy. Obiekt oferuje ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas