Aktualizacja: 21.11.2024 12:48 Publikacja: 26.11.2022 13:30
Foto: Adobe Stock
- Brak nowej podaży i stosunkowo duży popyt wpłynął na obniżenie współczynnika pustostanów – wskazują analitycy firmy doradczej Knight Frank. Całkowite zasoby biurowe w Poznaniu pod koniec września to już ponad 620,4 tys. mkw. Podaż od poprzedniego roku się zmieniła, ponieważ w trzech pierwszych kwartałach tego roku nie oddano do użytku żadnego nowego budynku biurowego.
- Brak nowej podaży nie oznacza, że w Poznaniu nie powstają żadne inwestycje. Deweloperzy są wciąż aktywni, a w budowie na koniec września tego roku było 80,8 tys. mkw. biur – mówi Katarzyna Bojar, konsultant w dziale badań rynku w Knight Frank. - Zakładając, że deweloperzy dotrzymają terminów, poznański rynek biurowy będzie się sukcesywnie powiększał w latach 2023-2025.
Do biurowca w poznańskim kompleksie spółki Skanska wprowadzi się międzynarodowa firma Wunderman Thompson Technology. Zajmie ok. 2 tys. mkw. powierzchni.
Spada współczynnik pustostanów na rynku biur – wynika z analiz platformy REDD.
Do oferty trafiły kolejne lokale inwestycyjne przy ul. Wiktoryn w Warszawie. Można w nich urządzić biuro.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ośmiopiętrowy budynek przy ul. Wadowickiej zaoferuje najemcom ponad 24 tys. mkw. biur. Kreo zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas