Aktualizacja: 21.11.2024 13:00 Publikacja: 26.11.2022 14:06
Foto: Mat. prasowe
Oznacza to, że budynek przy al. Jana Pawła II, blisko Dworca Centralnego i stacji metra Rondo ONZ w Warszawie spełnia najwyższe kryteria w zakresie m.in. gospodarowania energią, innowacji, wykorzystywanych materiałów, zarządzania, redukcji emisji dwutlenku węgla, wykorzystywania i oszczędzania wody.
Właścicielem obiektu jest Invesco Real Estate European Fund (IREEF), a zarządza nim CBRE. 42-kondygnacyjny biurowiec Q22 został oddany do użytku w 2016 roku. Całkowita powierzchnia budynku to 54 tys. mkw. (biura, handel, usługi, fitness i sale konferencyjne).
W Poznaniu nie ukończono w tym roku żadnego biurowca. Powstające dziś budynki będą oddawane do użytku w latach 2023-2025.
Do biurowca w poznańskim kompleksie spółki Skanska wprowadzi się międzynarodowa firma Wunderman Thompson Technology. Zajmie ok. 2 tys. mkw. powierzchni.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dostał pierwszy budynek wrocławskiego kompleksu firmy Cavatina Holding.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
15-kondygnacyjny budynek przy metrze Wilanowska w Warszawie oferuje 32 tys. mkw. powierzchni.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas