19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 00:27 Publikacja: 20.10.2022 21:34
Aroma Park Lofty – inwestycja spółki YIT na warszawskiej Białołęce
Foto: mat. pras.
Fabrykę sprzed 120 lat na warszawskiej Białołęce rewitalizuje YIT, deweloper pochodzący z Finlandii. Budynki mieszkalne w kompleksie Aroma Park powstają na terenie dawnej gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala przy ul. Klasyków. Inwestycja ma być gotowa w II kwartale 2024 roku.
YIT odnawia cztery świetnie zachowane obiekty historyczne: portiernię, willę fabrykancką, fabrykę i stary magazyn. 46 loftów o powierzchni od 27 do 119 mkw. znajdzie się w trzech zrewitalizowanych budynkach. Wysokość pomieszczeń to nawet 4,4 m.
Deweloperzy i klienci lubią industrialne klimaty. W starych murach powstają mieszkania, usługi, gastronomia i rozrywka.
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Wartość transakcji na polskim rynku terenów inwestycyjnych może wynieść w tym roku nawet 8 mld zł. Deweloperzy decydują się na zakup coraz trudniejszych działek, także już zabudowanych. Bo pustych parceli dramatycznie brakuje.
W apartamentowce z mieszkaniami na wynajem zamienią się kamienice przy ul. św. Barbary i Nowy Świat w Warszawie.
Dawne fabryki, koszary, hotele i piekarnie zmieniają się w nowoczesne mieszkania, biura, akademiki. Kuszą klimatem.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas