19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 11:01 Publikacja: 28.08.2022 17:38
Foto: Mat.prasowe
Na mokotowskim osiedlu Robyg zaplanował cztero- i sześciopiętrowe budynki z prywatnymi ogrodami. Na paterach znajdą się lokale usługowe. Do oferty trafiło 220 mieszkań o powierzchni od 27 do 104 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami. Deweloper przewidział także strefę fitness z sauną i pokojem do jogi, place zabaw, klub malucha i zewnętrzne siłownie. Powstanie też stacja ładowania samochodów elektrycznych i rowerownia.
- Będzie też mural wykonany farbami antysmogowymi, które oczyszczają powietrze – zapowiadają przedstawiciele firmy. Niedaleko są tereny zielone, ścieżki piesze i rowerowe.
Klienci kupują mniejsze mieszkania. Ceny małych lokali w przeliczeniu na mkw. są jednak znacznie wyższe niż większych.
Pozwolenie na budowę osiedla przy ul. Redutowej na Woli dostała firma Okam. Cityflow zaoferuje ok. 750 mieszkań.
Nawet o 50–55 proc. poszły w górę czynsze za najem mieszkań. Właściciele żądają nawet trzymiesięcznych kaucji.
W ramach rządowego programu mieszkaniowego przy ul. Paderewskiego w Oławie powstały trzy budynki ze 144 lokalami. Wkrótce zamieszkają w nich najemcy.
Mieszkania przy ul. Bokserskiej na stołecznym Mokotowie Marvipol sprzedaje Grupie Heimstaden Bostad.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas