Aktualizacja: 25.11.2024 00:58 Publikacja: 14.04.2022 21:02
Rosną stawki za noclegi w hotelach i apartamentach na wynajem krótkoterminowy
Foto: AdobeStock
Branża hotelarska na ponad dwa tygodnie przed majówką jest gotowa na przyjęcie gości, co widać po obłożeniu – mówi Oskar Sękowski, analityk HRE Investments. – W 21 preferowanych przez turystów miejscowościach zajętych jest przeważnie 60–80 proc. miejsc noclegowych.
Z analiz HRE Investments wynika, że średnia stawka za nocleg dla dwóch osób w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych to ok. 514 zł. – Najmniej, ok. 400 zł za dobę, zapłacą osoby, które majówkę spędzą w Ustce czy Władysławowie. Niewiele więcej kosztować będzie pobyt w Krynicy-Zdroju czy Łebie – wskazuje Sękowski. – To średnie stawki z ofert dostępnych na niecałe trzy tygodnie przed majówką – zaznacza.
Mobilne hotele marka Good Spot wyprodukuje razem z Politechniką Wrocławską. Pierwszy obiekt ma być gotowy w trzecim kwartale tego roku.
5,9 mld euro wyniosły w ubiegłym roku transakcje na polskim rynku komercyjnym. To 4,5-proc. wzrost, licząc rok do roku – podaje EY w najnowszym raporcie. Eksperci tej firmy prognozują dalsze zwiększanie aktywności inwestorów.
Hotele mają szansę odżyć w pełni 2023 roku, choć słychać głosy, że będzie to rok 2024. W najlepszej sytuacji są obiekty w miejscowościach turystycznych. Kryzys dotknął najmocniej miejskie hotele nastawione na klienta biznesowego.
Inwestycje zrealizowane w idei zrównoważonego rozwoju osiągają wyższe wyceny rynkowe – mówią Anna Kicińska i Rafał Hummel, eksperci EY.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Niemal trzy czwarte obiektów odnotowało w wakacje wzrost przychodów – wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Niepokój budzi jesień.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas