19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 13:05 Publikacja: 04.04.2022 11:04
Foto: Mat. prasowe
– Pomysł, żeby nawiązać współpracę z Politechniką Wrocławską narodził się już kilka miesięcy temu. Postanowiliśmy wykorzystać doświadczenie i kontakty ze wcześniejszej współpracy z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii – wyjaśnia Roman Sokołowski, założyciel pierwszej sieci mobilnych hoteli w Polsce. – Jestem przekonany, że współpraca zaowocuje stworzeniem ogólnoświatowego konceptu, w czym pomogą badania naukowe.
Umowę o współpracę marka Good Spot podpisała z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. – Good Spot szukał partnera do zbudowania energetycznie niezależnego hotelu, który mógłby komfortowo działać bez konieczności zasilania z zewnątrz w energię i wodę – mówi cytowany w komunikacie prodziekan dr inż. Piotr Jadwiszczak. - Przyjęliśmy to zadanie. Jest ono dla nas bardzo ciekawe, współczesne i dotyka tych problemów, którymi naukowo i wdrożeniowo zajmujemy się na co dzień. Niezależność energetyczna, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, odzysk wody i ciepła czy zamknięty obieg tych elementów w mobilnym obiekcie mieszkalnym – to wszystko jest dla nas bardzo interesujące.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
Inwestycje zrealizowane w idei zrównoważonego rozwoju osiągają wyższe wyceny rynkowe – mówią Anna Kicińska i Rafał Hummel, eksperci EY.
Hotele mają szansę odżyć w pełni 2023 roku, choć słychać głosy, że będzie to rok 2024. W najlepszej sytuacji są obiekty w miejscowościach turystycznych. Kryzys dotknął najmocniej miejskie hotele nastawione na klienta biznesowego.
Na rynku parków handlowych i mieszkań ten rok był nadspodziewanie dobry – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
UKOI to sieć mikrohoteli z widokiem na naturę. Twórcami są Bartłomiej Kraciuk, warszawski przedsiębiorca z branży hospitality, i aktor Nikodem Rozbicki.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy resortu rozwoju, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Greccy hotelarze i właściciele mieszkań wakacyjnych muszą odprowadzać od 1 stycznia do budżetu państwa wyższą opłatę. To pieniądze na walkę ze zmianami klimatu. W efekcie turyści zapłacą nawet 15 euro za dzień.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Sprzedaż mieszkań będzie powoli rosła – oceniają analitycy portalu Tabelaofert.pl. Czy wzrosną też ceny?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas