Aktualizacja: 05.11.2024 17:27 Publikacja: 04.04.2022 11:04
Foto: Mat. prasowe
– Pomysł, żeby nawiązać współpracę z Politechniką Wrocławską narodził się już kilka miesięcy temu. Postanowiliśmy wykorzystać doświadczenie i kontakty ze wcześniejszej współpracy z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii – wyjaśnia Roman Sokołowski, założyciel pierwszej sieci mobilnych hoteli w Polsce. – Jestem przekonany, że współpraca zaowocuje stworzeniem ogólnoświatowego konceptu, w czym pomogą badania naukowe.
Umowę o współpracę marka Good Spot podpisała z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. – Good Spot szukał partnera do zbudowania energetycznie niezależnego hotelu, który mógłby komfortowo działać bez konieczności zasilania z zewnątrz w energię i wodę – mówi cytowany w komunikacie prodziekan dr inż. Piotr Jadwiszczak. - Przyjęliśmy to zadanie. Jest ono dla nas bardzo ciekawe, współczesne i dotyka tych problemów, którymi naukowo i wdrożeniowo zajmujemy się na co dzień. Niezależność energetyczna, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, odzysk wody i ciepła czy zamknięty obieg tych elementów w mobilnym obiekcie mieszkalnym – to wszystko jest dla nas bardzo interesujące.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Inwestycje zrealizowane w idei zrównoważonego rozwoju osiągają wyższe wyceny rynkowe – mówią Anna Kicińska i Rafał Hummel, eksperci EY.
Hotele mają szansę odżyć w pełni 2023 roku, choć słychać głosy, że będzie to rok 2024. W najlepszej sytuacji są obiekty w miejscowościach turystycznych. Kryzys dotknął najmocniej miejskie hotele nastawione na klienta biznesowego.
Na rynku parków handlowych i mieszkań ten rok był nadspodziewanie dobry – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
UKOI to sieć mikrohoteli z widokiem na naturę. Twórcami są Bartłomiej Kraciuk, warszawski przedsiębiorca z branży hospitality, i aktor Nikodem Rozbicki.
Umorzenie śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej to nie tylko porażka prokuratury, ale całego państwa. Są takie sprawy, które zawsze będą ciążyć rządzącym, bez względu na to, kto w danej chwili sprawuje władzę.
Prokuratura poniosła porażkę – mimo kilkunastu lat prowadzenia postępowania nie wyjaśniła okoliczności śmierci działaczki społecznej Jolanty Brzeskiej. Czy można było zrobić więcej? – Tak, ale na początku śledztwa – komentuje jej córka.
Platforma Home by Zeitgeist powiększyła się o zrewitalizowaną kamienicę na warszawskiej Pradze.
Spółka Matexi Polska uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku na osiedlu przy ul. Sokratesa 11A na warszawskich Bielanach.
Ceny mieszkań się stabilizują. Wśród kupujących jest dziś mniej flipperów i inwestorów - wynika z barometru nastrojów na rynku mieszkaniowym przygotowywanego przez Otodom Analytics dla „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej”.
Akademicki badacz rynku nieruchomości przekuje wiedzę w czyn w państwowym podmiocie. Celem zwiększenie dostępności mieszkań.
80 milionów euro kosztować będzie przebudowa historycznego hotelu Mitsis Grand Hotel na Rodos. Po renowacji stanie się on luksusowym obiektem całorocznym. Najbliższe inwestycje znanych hotelarzy opiewają jednak na sumę dużo większą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas