19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 06:59 Publikacja: 06.04.2022 16:20
Foto: Mat. prasowe
Budownictwo odpowiada za niemal 40 proc. emisji CO2 do atmosfery. Według szacunków aż 70 proc. ludności całego świata przeniesie się do miast do 2050 roku. Przybędzie więc inwestycji i budynków. - Deweloperzy stoją przed wyzwaniem – jak budować, aby sprostać wymaganiom rynku, a jednocześnie ograniczać emisję CO2. Kluczowe jest wykorzystywanie innowacyjnych materiałów, które wpływają na zmniejszenie śladu węglowego budynku, zarówno w czasie budowy, jak i później – tłumaczą przedstawiciele spółki deweloperskiej Bouygues Immobilier Polska. – My już dziś odpowiadamy na to wyzwanie.
Nie chcemy żyć w betonowych, zakorkowanych miastach. Coraz bardziej popularne są ogrody deszczowe, parki kieszonkowe, ekologiczny transport.
Ważne, by w planowaniu miast uwzględniać nie tylko głos polityków i biznesu, ale też aktywistów i mieszkańców. Czasem musi pojawić się dobry przywódca – mówi Charles Montgomery, pisarz i urbanista. Autor książki „Miasto szczęśliwe".
Niedługo możemy pracować w bezpiecznych modułach, które po zalogowaniu wyświetlą zdjęcia i potrzebne pracownikowi informacje.
Inwestycje zrealizowane w idei zrównoważonego rozwoju osiągają wyższe wyceny rynkowe – mówią Anna Kicińska i Rafał Hummel, eksperci EY.
W centrum działań firm budujących osiedla i obiekty komercyjne znalazły się środowisko i człowiek. Dowodem są prestiżowe ekocertyfikaty.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas