19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 31.01.2022 07:20 Publikacja: 31.01.2022 07:05
Foto: Adobe Stock
- Główną siłą napędową były firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – podają eksperci Newmark Polska (dawniej Cresa) w raporcie „Office Occupier – Rynek biurowy w regionach, I-IV kw. 2021 r." - Deweloperzy są aktywni, ale wciąż ostrożnie podchodzą do rozpoczynania nowych inwestycji. Duża dostępność powierzchni w niektórych miastach sprawia, że najemcy mają większe możliwości wyboru.
Wolnych biur jest w Polsce ok. 3 mln mkw. Właściciele wynajmują je nietypowym najemcom. W cenie jest elastyczność.
Już czterech na dziesięciu pracowników przyznaje, że praca zdalna męczy dużo bardziej niż biurowa, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – wynika z raportu firmy doradczej CBRE.
Rośnie popyt na elastyczne biura. Siedziba firmy nie jest już głównym miejscem pracy. Staje się miejscem spotkań służbowych i towarzyskich.
Newmark Group, Inc. wzmacnia obecność w Europie Środkowo-Wschodniej, nawiązując współpracę z firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych Cresa Polska.
Deweloper rozpoczął budowę kolejnej hali magazynowej w kompleksie logistycznym Wrocław Campus 2. Do czerwca powstanie niemal 30 tys. mkw. powierzchni.
Rosną oczekiwania klientów, którzy głosują kartami płatniczymi, piszą i czytają opinie w sieci. Z 50 naszych obiektów tylko kilka jest nierentownych, ale i na nie mamy pomysły – mówi Rafał Kincer, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
Obiekt spółki PKB Inwest Budowa powstanie przy ul. Jana III Sobieskiego w Szprotawie. Zaoferuje 6,5 tys. mkw. powierzchni najmu.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Po latach dynamicznego wzrostu rynek magazynowy w Polsce się ustabilizował. Spowolnienie gospodarcze zniechęca deweloperów do budowania bez uprzedniego pozyskania najemców.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Polski rynek PRS rośnie najszybciej w regionie dzięki determinacji garstki pionierów – i na razie tak pozostanie.
Obniżki stóp w strefie euro zachęcają inwestorów do powrotu do kupowania nieruchomości komercyjnych. W 2024 r. wartość transakcji w Polsce powinna być dwa razy większa niż w kryzysowym 2023 r. Kolejny rok ma przynieść kontynuację trendu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas