Połowa transakcji w CEE to Polska

W tym roku inwestorzy mogą wciąż lokować przede wszystkim w magazyny. Należy się też spodziewać wzrostu wartości transakcji na rynku PRS – mówi Tomasz Puch, dyrektor działu rynków kapitałowych w Polsce w JLL Poland.

Aktualizacja: 25.02.2021 21:14 Publikacja: 25.02.2021 20:10

Połowa transakcji w CEE to Polska

Foto: materiały prasowe

Za nami bezprecedensowy rok – można powiedzieć, że wartość i struktura inwestycji w nieruchomości odzwierciedla wpływ pandemii na rynek. Ich wartość skurczyła się do 5,6 mld euro, o 1/3 wobec rekordowego 2019 r. Najwięcej w historii ulokowano w rozgrzane magazyny, zmniejszyły się kwoty zainwestowane w borykające się ze skutkami pandemii biura i obiekty handlowe. Jak rysuje się najbliższa przyszłość?

30-proc. spadek może się wydawać znaczący, ale bazą jest rekordowy 2019 r. To wciąż trzeci wynik w historii. Ten rok w naszych przewidywaniach będzie miał podobny rezultat jak poprzedni. Struktura transakcji pewnie będzie zbliżona, spodziewamy się, że wiodącym rynkiem znów mogą okazać się magazyny. Biura pewnie także powtórzą wynik, większe obroty powinniśmy też zobaczyć w szeroko pojętym sektorze living (mieszkania na wynajem instytucjonalny, prywatne akademiki – red.). Nieruchomości to sensowna alternatywa lokowania kapitału.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Nieruchomości
Mieszkania na gdańskiej Morenie z certyfikatem BREEAM
Nieruchomości
Resi4Rent rośnie na wrocławskim rynku. Gotowe są kolejne mieszkania na wynajem
Nieruchomości
Wielki recykling biurowców
Nieruchomości
„Okazje do kwadratu” i „cenowe wow”. Deweloperzy rozwiązali worek z promocjami
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Nieruchomości
Fala renowacji kontra fala patologii