Aktualizacja: 22.11.2024 03:05 Publikacja: 23.01.2022 19:43
Foto: Mat. prasowe
Firma K-Flex Polska to producent materiałów izolacyjnych i akustycznych. Wszystkie obiekty spółki w Polsce wybudowała w Uniejowie firma Panattoni. Deweloper dostarczył dotychczas cztery budynki o łącznej powierzchni 59,3 tys. mkw. Pierwsza hala powstała w 2014 roku. W ramach inwestycji BTS (czyli na konkretne zamówienie) powstało 16 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Ostatnia inwestycja dla K-Flex została zakończona na przełomie 2020 i 2021 roku. To kolejne 9,3 tys. mkw. powierzchni.
Teraz deweloper dostarczy 6,5 tys. mkw. K-Flex w marcu skorzysta z 15-metrowego obiektu wysokiego składowania. Nowa hala pozwoli on na obsługę klientów z branży budowlanej. Obie firmy planują już kolejne etapy rozbudowy kompleksu w Uniejowie.
Popyt na magazyny jest ogromny. I nie spadnie. Ale problemy z gruntami mogą wpłynąć na wydłużenie czasu budowy.
Nieruchomości logistyczne i produkcyjne nie dały się pandemii. Magazyny są rozchwytywane przez inwestorów, kompresja stóp kapitalizacji postępuje.
Klient chce dziś mieć towar jak najszybciej. W błyskawicznym dostarczaniu produktów pod drzwi mają pomóc tzw. ciemne sklepy, czyli nieduże magazyny.
Zamówiony towar klient chce mieć natychmiast. W miastach jak grzyby po deszczu rosną małe hale. To już istny boom.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rynek potrzebuje nowych hal magazynowych. Popyt nakręca e-handel. Zyskują także miejskie obiekty. Deweloperzy podbijają kolejne rynki.
Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach to powszechny postulat kolejarzy i zmotoryzowanych. Ale jednym z największych wyzwań dla zarządcy kolejowej infrastruktury jest wdrożenie systemów sterowania ruchem kolejowym.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
W wyniku zderzenia dwóch towarowych pociągów w Kuźni Raciborskiej do szpitala trafił jeden z maszynistów. Drugiemu nic się nie stało. Jak podała śląska policja, do wypadku doszło ok. 1.30 w nocy.
Marną sytuację przewoźników drogowych potwierdzają statystyki sprzedaży opon, na które zapotrzebowanie cały czas maleje. Na szczęście spadki wyhamowują.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o uzyskaniu zezwolenia na budowę drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lubartowem a Lublinem. Pierwsze prace przewidziano już w grudniu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas