Aktualizacja: 06.01.2022 18:42 Publikacja: 06.01.2022 20:31
Dokonujący zajęcia pasa drogowego pod nośnik reklamy bez zezwolenia – zwłaszcza profesjonalna firma z branży reklamowej – powinien liczyć się konsekwencjami i być przygotowany na karę
Foto: shutterstock
Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił skargę kasacyjną spółki, która została ukarana za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia.
Jej kłopoty zaczęły się w lutym 2019 r., gdy podczas kontroli pasa drogowego jednej z głównych arterii Warszawy pracownicy Zarządu Dróg Miejskich stwierdzili zajęcie go przez reklamy przymocowane do elewacji jednej z posesji. Kontrolerzy sporządzili dokumentację fotograficzną i protokół, w którym zapisano wynik pomiaru powierzchni reklam.
Przepis ustawy o podatku od spadków i darowizn, który „przedłuża" czas na zgłoszenie konieczne do pełnego zwolnienia podatkowego, dotyczy osób, które dowiedziały się o nabyciu po terminie podstawowym. Tylko wtedy 6-miesięczny termin na zgłoszenie biegnie od nowa.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Samo przystąpienie do licytacji komorniczej pod koniec terminu na skorzystanie z ulg na własne cele mieszkaniowe nie gwarantuje prawa do zwolnienia w PIT. Pieniądze muszą zostać faktycznie wydane w terminie.
Podjęcie działalności klubu nocnego, nawet jeśli poprzednio była tam gastronomia, skutkuje zmianą sposobu użytkowania obiektu budowlanego wymagającą zgłoszenia.
Poza wyjątkowymi i szczególnymi wypadkami nie można dopuścić do powstania społecznego przekonania, że naruszenie prawa budowlanego nie pociąga za sobą negatywnych skutków finansowych.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Sam fakt określania jednostek pływających używanych do celów mieszkalnych – tzw. houseboatów – jako „domków" nie przesądza o kwalifikowaniu ich tak samo jak kiosków, budek czy domków campingowych.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Cool BTS Gdańsk zaoferuje ok. 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. To obiekt BTS dla Nagel Group.
Choć od 2021 r. istnieje obowiązek przekazywania organom podatkowym informacji o strukturze własnościowej spółek nieruchomościowych, to pewne kwestie nadal budzą wiele wątpliwości i sprawiają podatnikom trudności – piszą eksperci kancelarii MDDP.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas