Ekologiczny beton, drewno i miękki transport

Osiedla muszą być przyjazne dla planety. Zaawansowane zielone technologie zaczyna stosować coraz więcej firm deweloperskich. To przyszłość rynku mieszkaniowego.aneta gawrońska

Publikacja: 12.04.2022 21:00

Aparté Mokotów – osiedle w Warszawie firmy Bouygues Immobilier Polska – powstanie z ponad 6,5 tys. m

Aparté Mokotów – osiedle w Warszawie firmy Bouygues Immobilier Polska – powstanie z ponad 6,5 tys. mkw. betonu ECOPact. Ślad węglowy konstrukcji zostanie zredukowany o 31 proc.

Foto: mat. pras.

Ekoosiedle o zmniejszonym śladzie węglowym na warszawskim Mokotowie buduje Bouygues Immobilier Polska. Aparté Mokotów powstanie z ponad 6,5 tys. mkw. niskoemisyjnego betonu. Ślad węglowy konstrukcji budynku zostanie zredukowany o 31 proc., czyli o ponad 533 tys. kilogramów CO2 – podaje deweloper. Firma zamontuje panele fotowoltaiczne i system retencji wody deszczowej. Pojawią się budki dla ptaków i domki dla owadów pożytecznych.

Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska, podkreśla, że firma cały czas poszukuje innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań. – Jednym z nich jest właśnie niskoemisyjny beton ECOPact, który emituje do 50 proc. mniej CO2 niż standardowy beton towarowy – tłumaczy.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Nieruchomości mieszkaniowe
Akademik na dachu sklepu? Grupa Erbud ma nietypowy kontrakt
Materiał Promocyjny
Apartamenty premium w centrum Gdańska przyciągają uwagę klientów z całego kraju
Nieruchomości mieszkaniowe
Rekordowe zakupy nieruchomości w Hiszpanii przez Polaków
Nieruchomości mieszkaniowe
Popyt na kredyty mieszkaniowe stabilny w styczniu
Nieruchomości mieszkaniowe
Deweloperzy zaciągnęli hamulec na święta. Dane z mieszkaniówki po grudniu
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce