Aktualizacja: 21.11.2024 16:22 Publikacja: 12.10.2022 10:23
Foto: materiały prasowe
Park Ulricha, pozostałość po gospodarstwie ogrodniczym przy centrum handlowym Wola Park, zmienia się w miejsce spotkań. Właśnie otwarta została pierwsza faza: inwestor odtworzył dwie szklarnie, pierwsza przeznaczona jest na lokale gastronomiczne, druga pełni funkcję rozrywkowo-edukacyjną dla dzieci (najemcą będzie sieć Fikołki). W przyszłym roku otwarte zostaną Willa Ulricha i Zielona Chata. Rewitalizacja obejmuje też sam park.
– Jako Wola Park, będący częścią Ingka Centres, na co dzień dążymy do kreowania przestrzeni, w których ludzie mogą nie tylko robić zakupy, czerpać inspirację, zjeść smaczny posiłek czy dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju. Nasze Miejsca Spotkań tworzymy w niepowtarzalny sposób, tak by każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie, rozwijać się, uczyć, poznawać nowych ludzi i miło spędzać czas. Ogrody Ulricha stają się dzisiaj jednym z takich miejsc. Chcemy, aby mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mieli możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą, by szklarnie tętniły życiem, a równocześnie pozwoliły naszym gościom na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta. Drzwi szklarni będą otwarte dla wszystkich – dla lokalnej społeczności, inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, spotkań w najbliższym gronie, które zostają w naszej pamięci na dłużej – skomentowała Anna Bozhenko, dyrektorka Wola Parku.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Nie budujemy w miejscowościach poniżej 12 tys. mieszkańców, ale to może się zmienić wraz ze wzrostem siły nabywczej społeczeństwa. Taki trend widać na świecie – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Deweloper znany ze współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi rozszerza działalność. Akcjonariusze mają zadecydować o wypłacie z kapitału zapasowego.
W statystykach GUS od miesięcy nie widać spowolnienia aktywności inwestorów. Październik przyniósł jeszcze podkręcenie tempa.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Oferta katowickiego osiedla firmy Atal powiększyła się o 290 mieszkań. To kolejna odsłona inwestycji, która wystartowała dziesięć lat temu.
Budynek mieszkalny firmy Trust Investment w centrum Częstochowy ma już pozwolenie na użytkowanie. Firma rozpoczęła budowę kolejnego osiedla w tym mieście.
Podobnie jak w III kwartale deweloper nie widzi spadku popytu na swoje mieszkania. Rynek nie pozwolił na skokowy wzrost, ale na stabilny wynik.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas