Aktualizacja: 08.11.2024 16:36 Publikacja: 12.10.2022 10:23
Foto: materiały prasowe
Park Ulricha, pozostałość po gospodarstwie ogrodniczym przy centrum handlowym Wola Park, zmienia się w miejsce spotkań. Właśnie otwarta została pierwsza faza: inwestor odtworzył dwie szklarnie, pierwsza przeznaczona jest na lokale gastronomiczne, druga pełni funkcję rozrywkowo-edukacyjną dla dzieci (najemcą będzie sieć Fikołki). W przyszłym roku otwarte zostaną Willa Ulricha i Zielona Chata. Rewitalizacja obejmuje też sam park.
– Jako Wola Park, będący częścią Ingka Centres, na co dzień dążymy do kreowania przestrzeni, w których ludzie mogą nie tylko robić zakupy, czerpać inspirację, zjeść smaczny posiłek czy dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju. Nasze Miejsca Spotkań tworzymy w niepowtarzalny sposób, tak by każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie, rozwijać się, uczyć, poznawać nowych ludzi i miło spędzać czas. Ogrody Ulricha stają się dzisiaj jednym z takich miejsc. Chcemy, aby mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mieli możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą, by szklarnie tętniły życiem, a równocześnie pozwoliły naszym gościom na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta. Drzwi szklarni będą otwarte dla wszystkich – dla lokalnej społeczności, inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, spotkań w najbliższym gronie, które zostają w naszej pamięci na dłużej – skomentowała Anna Bozhenko, dyrektorka Wola Parku.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Nie budujemy w miejscowościach poniżej 12 tys. mieszkańców, ale to może się zmienić wraz ze wzrostem siły nabywczej społeczeństwa. Taki trend widać na świecie – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W tym roku wartość inwestycji w magazyny, biura i obiekty handlowe może być dwa razy większa niż w kryzysowym ubiegłym.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W październiku deweloperzy wprowadzili na rynek więcej mieszkań niż sprzedali. Średnie ceny lokali utrzymały się na poziomie z września.
Właściciel IKEA, szwedzka firma Ingka Group, sprzedał swoje ostatnie aktywo w Rosji - centrum dystrybucyjne pod Moskwą. Koncern określał centrum „kluczem do rozwoju IKEA w Rosji”. Magazyn o powierzchni prawie 180 tys. mkw obsługiwał wszystkie lokalne centra koncernu.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Sprzedawca nieruchomości odpowiada za wady przedmiotu sprzedaży, nawet jeśli o nich nie wiedział.
100 mln euro pożyczył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju deweloperowi, który zbuduje mieszkania na wynajem w Gdańsku i Wrocławiu.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Najem na doby nakręca ceny i stawki wynajmu mieszkań? To błędna teza, niemniej ta część rynku wymaga uregulowania.
Prawo powinno zacząć odzwierciedlać rzeczywistość, która się zmieniła po pandemii. Dużo dobrego dał lex deweloper, ale zaraz zniknie – mówią Anna Suchodolska i Katarzyna Szymborska, członkinie zarządu White Stone Development.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas