Aktualizacja: 16.12.2020 08:12 Publikacja: 16.12.2020 07:56
Foto: AFP
W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 11 kangurów, które żyły na wolności, ale zostały udomowione. Dziesięć z nich celowo przyglądało się naukowcom, gdy nie były w stanie otworzyć pudełka z jedzeniem.
Dodatkowo torbacze na przemian spoglądały na pudełko i naukowca. - Zinterpretowaliśmy to jako celową formę komunikacji, prośbę o pomoc - powiedział irlandzki badacz Alan McElligott.
Ludzie i psy żyją obok siebie od około 30 tysięcy lat. Nowe badanie pozwoliło postawić ciekawą teorię, odnośnie wilczej ewolucji. Przeprowadzono symulację, w której przetestowano m.in. scenariusz „samoudomowienia” wilków. Co pokazały wyniki badania?
Jądro Ziemi to jedno z najbardziej tajemniczych i niedostępnych miejsc na planecie. Okazuje się, że w ciągu ostatnich 20 lat zaszły w nim pewne ważne zmiany.
Flagowy program stworzenia szczepionki przeciwko malarii został wstrzymany przez administrację Donalda Trumpa. To tylko jeden z przykładów zakłóceń w badaniach medycznych na całym świecie od czasu objęcia władzy przez nowego prezydenta USA - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".
Około 480 km od wybrzeża Oregonu znajduje się podwodny wulkan, który prawdopodobnie wybuchnie do końca 2025 r. Naukowcy obserwują wzmożoną aktywność sejsmiczną w tym regionie oraz te same oznaki, które poprzedzały poprzednie erupcje.
Australijscy naukowcy odkryli większy, bardziej jadowity gatunek pająka lejkowatego - ptasznika z Sydney, jednego z najgroźniejszych na świecie.
W Holandii przestanie się zabijać jednodniowe koguciki, które przez przedstawicieli przemysłu jajczarskiego uważane są za bezużyteczne, ponieważ w przyszłości nie znoszą jajek.
W ciągu czterdziestu lat populacja niedźwiedzi polarnych w zachodniej części Zatoki Hudsona zmniejszyła się niemal o 50 procent. To jednak nie jest jedyne zmartwienie badaczy.
W londyńskim zoo powitano na świecie 33 małe żaby Darwina, które są gatunkiem zagrożonym wyginięciem z powodu niebezpiecznej choroby grzybiczej. Spora populacja tych płazów trafiła do Wielkiej Brytanii aż z Chile w wyniku skomplikowanej misji ratunkowej.
Prowadzenie hodowli zwierząt rasowych nie wymaga rejestracji działalności gospodarczej. Osoba nabywająca czworonoga za kwotę 1000 zł lub więcej musi zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych.
Największa góra lodowa świata – ponad dwukrotnie większa od Londynu – zmierza w kierunku wysp na Południowym Pacyfiku. To może zagrozić tysiącom żyjących tam zwierząt, przede wszystkim pingwinom i fokom.
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje coroczne zliczanie ptaków. Dzięki temu eksperci są w stanie tworzyć i uzupełniać bazę danych na temat zmian liczebności populacji gatunków żyjących w Polsce. Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji – jak można do niej dołączyć?
W kontrowersyjny start-up Colossal Biosciences zainwestowali znani miliarderzy. Firma pozyskała właśnie pieniądze na swoje projekty, o których od kilku lat jest głośno na świecie.
Psy, koty, chomiki i inne domowe zwierzęta będą mogły być chowane w jednym grobie ze swoimi właścicielami, jeśli wcześniej wyrazili oni taką wolę - tak zdecydowała Rada miejska Mediolanu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas