Czytaj więcej
Co dalej z demokracją w USA i kiedy skończy się wojna w Ukrainie? Ile dzień po wyborach będzie kosztował dolar, a ile bitcoin? Co dla Polski oznacza wybór Harris, a co Trumpa? I wreszcie, czy jeśli wygra Trump, to Ameryką faktycznie rządzić będzie Elon Musk? Oto debata przed wyborami prezydenckimi w USA.
W skardze złożonej w Sądzie Okręgowym dla Północnego Dystryktu Teksasu prawnicy Trumpa twierdzili, że wywiad „60 Minutes” (60 minut) z Harris i powiązane z nim programy były „stronniczymi i bezprawnymi działaniami zakłócającymi wybory i wpływającymi na wybory”, mającymi na celu „wprowadzenie opinii publicznej w błąd i próbę przechylenia szali” wyborów prezydenckich na korzyść konkurentki Trumpa.
W pozwie sztab Trump domaga się także, aby stacja „publicznie udostępniła pełny, nieedytowany zapis [wywiadu]”.
Sztab Trumpa złożył pozew strategicznie, w Teksasie
Sąd Okręgowy dla Północnego Teksasu przydziela sprawy w taki sposób, że każda sprawa złożona w jego filii w Amarillo jest automatycznie przydzielana sędziemu Matthewowi Kacsmarykowi, nominowanemu przez Trumpa. Według CNN złożenie pozwu w teksańskim sądzie może być przypadkiem „polowania na sędziów” – praktyki strategicznego składania pozwów w sądach, w których sprawy prawie na pewno zostaną rozpatrzone przez sędziów uznawanych za przychylnych powodom.
Trump wielokrotnie twierdził, że wywiad z Kamalą Harris został drastycznie zmanipulowany przez CBS na polecenie jej sztabu wyborczego i zażądał, aby stacja „straciła licencję”.