Aktualizacja: 08.01.2016 11:57 Publikacja: 08.01.2016 11:57
Lepiej wypadły nawet Grecja i Francja. Z udostępnionych nam danych wynika, że w listopadzie znaleźliśmy się na niechlubnym, 34. miejscu wśród najczęściej atakowanych państw świata. Współczynnik zagrożenia naszych komputerów wzrósł z 9,2 do 17,2 pkt. W listopadzie najbardziej zagrożonymi maszynami, okazały się te podłączone do sieci w Arabii Saudyjskiej i Namibii (współczynnik wyniósł tam odpowiednio 100 i 98,3 pkt.).
W oparciu o dane z ThreatCloud World Cyber Threat Map, mapy cyberzagrożeń ukazującej w czasie rzeczywistym miejsca i sposoby przeprowadzania cyberataków, firma Check Point zidentyfikowała w listopadzie ponad 1200 różnych rodzin złośliwego oprogramowania. Trzema najczęściej atakującymi rodzinami malware (niechciane, szkodliwe oprogramowanie), były: Conficker (wyłącza usługi zabezpieczeń komputera – wirus ten odpowiada za 20 proc. wszystkich rozpoznanych ataków), Cutwail (botnet używany głównie do rozsyłania spamu i ataków DDos, blokujących serwery) oraz Necurs (pobiera kolejne złośliwe programy na zainfekowane urządzenia).
Pojawianie się coraz nowszych systemów sztucznej inteligencji (AI) wykorzystujących materiały prasowe do trenowa...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Choć w 2024 r. rosły ceny za dostęp do platform streamingowych, nie nastąpił odpływ ich użytkowników – wynika z...
Liczba tekstów o deregulacji w ciągu miesiąca od „wybuchu” tego tematu pobiła medialną obecność Roberta Lewandow...
„Rzeczpospolita” wraz z pięcioma wiodącymi organizacjami przedsiębiorców i pracodawców inicjuje ambitny projekt...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Słynny szyld przedstawiający niebieskiego ptaszka, który wisiał na siedzibie Twittera (obecnie X), trafił na auk...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas