Prof. Simon: Leczymy statystów? Dalej pozostaje tylko konsultacja psychiatryczna

- Szczyt głupoty, Rysy się wydają pagórkiem w tym kontekście - powiedział prof. Krzysztof Simon, komentując wywiad, jakiego udzielił Sebastian Pitoń, inicjator akcji „Góralskie Veto”. W zeszłym tygodniu przekonywał on, że „żadnej pandemii nie ma” a Covid-19 to „lekka, przyjemna choroba”.

Aktualizacja: 19.01.2021 14:41 Publikacja: 19.01.2021 11:14

Prof. Simon: Leczymy statystów? Dalej pozostaje tylko konsultacja psychiatryczna

Foto: fot. tv.rp.pl

qm

Prof. Simon w czasie spotkania w ramach Klubu Obywatelskiego był pytany o „antyszczepionkowców, którzy mówią, że leczy się statystów”. - No to dalej pozostaje tylko konsultacja psychiatryczna. Bo ja chowam „statystów” tu w workach, tak? Chowam być może babcie, rodziców tych antyszczepionkowców - mówił dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

Wypowiedź z Zakopanego „dziwnego górala” wrocławski lekarz nazwał „najśmieszniejszą rzeczą, jaką słyszał ostatnio”. - Szczyt głupoty, Rysy się wydają pagórkiem w tym kontekście - ocenił. - Miły i lekki to może być sposób zarażenia się rzeżączką. Tylko potem są komplikacje - dodał.

- Nie można takich bzdur opowiadać. To jest po prostu przerażające, że komuś przychodzi do głowy coś takiego. Pan Pitoń być może będzie całkowicie zdrowy. Ale jest grupa ludzi, którzy przechodzili to bardzo ciężko i umierali - tłumaczył. 

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mówił, że wątpiącym w zagrożenie pandemią niezmiennie poleca wolontariat na oddziale covidowym. - Proponowałem to kilku takim utytułowanym osobom. „Nie będę mył podłóg po twoich brudach” - usłyszałem odpowiedź. Mogę podać nazwiska - to jeden z polskich reżyserów, dwóch profesorów tak się zachowujących - powiedział.

- Jak się nie chcesz szczepić, to się nie szczep. Ale po co idziesz do szpitala, jak masz Covid, skoro go „nie ma”? - pytał prof. Krzysztof Simon.

Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Leki i terapie
Unia zbroi się w leki krytyczne. "Dostęp do leków warunkuje poczucie bezpieczeństwa"