Chopin Point – codzienny hołd dla Fryderyka Chopina

Patronat „Rzeczpospolitej": Hołdem na miarę kompozytora jest wypełnienie jego muzyką ulic jego miasta - Warszawy.

Publikacja: 27.03.2020 11:00

Chopin Point – codzienny hołd dla Fryderyka Chopina

Codzienne recitale chopinowskie odbywają się w kameralnych wnętrzach Chopin Point Warsaw i są wyrazem uwielbienia oraz fascynacji wybitną postacią kompozytora i jego ponadczasową muzyką. Taki jest charakter działań realizowanych przez Barbarę Kotarbę – pomysłodawczynię i koordynatorkę od roku 2016 codziennych koncertów na Starym Mieście w Warszawie. Poza codziennymi koncertami realizowane są koncerty edukacyjne dla szkół, uzupełaniające program szkolny.

Koncerty realizowane są codziennie*, przez cały rok, o stałej godzinie 19:00 w formule nawiązującej do salonowych koncertów, które wykonywał sam Fryderyk Chopin. Konwencja recitali sprzyja zmniejszeniu dystansu między pianistą a widownią, jednocześnie przełamuje powszechnie zakorzenione przekonanie o tym, że recitale chopinowskie odbywają się jedynie w dużych salach, np. w filharmonii, oraz przekonanie o elitarności muzyki Chopina. Wartym podkreślenia jest fakt, że w budynku, w którym odbywają się koncerty, Fryderyk Chopin zagrał w wieku 13 lat. Wśród znakomitych, nagradzanych artystów znajdują się: Aleksandra Bobrowska, Kamil Borkowski, Weronika Chodakowska, Aleksandra Hurkała, Wojciech Kruczek, Katarzyna Mróz, Piotr Nowak, Dominik Stępiński, oraz Maciej Wota, który został zakwalifikowany do eliminacji XVIII Konkursu Chopinowskiego.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Kultura
Zalana Łempicka w Muzeum Narodowym w Krakowie i wiele skarg pracowników na dyrektora
Kultura
Europejskie hity sztuki 2025. Arcydzieła, wystawy „Dolce & Gabbana” i „Cartier”
Kultura
Więcej przestrzeni dla Muzeum Narodowego w Warszawie
Kultura
Na wystawie w Krakowie można zobaczyć, czym był socmodernizm. To nie tylko blokowiska
Kultura
Rekordowe dzieła sztuki na aukcjach w Polsce