Aktualizacja: 27.01.2020 10:58 Publikacja: 27.01.2020 10:44
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
"W kontekście ostatnich medialnych informacji odnoszących się do działań agenta Tomka, który wykonywał operacje specjalne wobec państwa Kwaśniewskich bez jakichkolwiek uprzednich informacji o popełnianiu przez nich czynów zabronionych, zeznania b. Agenta CBA mogą być kluczowe dla wyjaśnienia przyczyn i przebiegu prowokacji wobec Stanisława Gawłowskiego" - pisze Giertych, były wicepremier, a obecnie czynny adwokat reprezentujący przed sądem Gawłowskiego, nawiązując do wyemitowanego w sobotę przez "Superwizjer TVN" materiału o działaniach byłego funkcjonariusza CBA, Tomasza Kaczmarka, które miały być wymierzone w byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego.
Rozliczenie z przeszłością jest - zdaniem ankietowanych w sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski - warunkiem niezbędnym do rozszerzenia NATO i Unii Europejskiej o Ukrainę.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
W pierwszym w tym roku odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" Michał Kolanko rozmawia z Michałem Fedorowiczem, szefem europejskiego kolektywu analitycznego Res Futura. Nie tylko o kampanii prezydenckiej, ale też o jej kontekście i nastrojach społecznych w Polsce na przełomie 2024 i 2025 roku.
Pokoju wokół naszych granic, za którym tak tęsknimy; więcej zrozumienia dla innych, czego tak potrzebujemy...
Grzegorz Gauden – polski dziennikarz prasowy i radiowy, działacz opozycji w okresie PRL, a w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” – otrzymał odznaczenie „Za odwagę intelektualną”, przyznawane od 25 lat przez pismo społeczno-literackie „Ї”.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
„Cicha noc, święta noc! Pokój niesie ludziom wszem”. Pokoju potrzeba dziś światu. Pokoju potrzeba nam, Polakom, bo podzieleni jesteśmy różnorakimi konfliktami w rodzinach, w polityce.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W 2023 roku Donald Tusk szedł do wyborów z hasłem, że nic, co dane, nie zostanie zabrane. Była to odpowiedź na kampanię hejtu ze strony PiS, który ostrzegał, że Platforma odbierze świadczenia przyznane po 2015 roku. Dziś premier chce odebrać świadczenia niepracującym Ukraińcom, co może część rodzin wepchnąć w biedę.
Podcast „Powiedz to Kobiecie" to najnowsza propozycja w bogatej ofercie audycji „Rzeczpospolitej". Twórczynie programu, Anna Zejdler i Marzena Tabor-Olszewska będą rozmawiać w nim o wszystkim, co ważne dla kobiet. Nowe odcinki publikowane będą raz w tygodniu, w soboty, o godz. 17.00.
Premier Donald Tusk wsparł pomysł kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, by świadczenia 800+ wypłacać tylko tym obcokrajowcom, którzy pracują i płacą podatki w Polsce. Spotkał się z krytyką polityków Lewicy.
Rząd musi „podkręcić” kwestie gospodarcze, bo samymi sprawami społecznymi nie da się wygrać wyborów – twierdzi były minister rolnictwa Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Ministra ds. równości Katarzyna Kotula nie obroniła pracy magisterskiej. Mimo to na stronie Sejmu napisane było, że posiada dyplom Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Informacja o ukończeniu uczelni widniała też na stronie polityczki.
Strona społeczna zasiadająca w Radzie Dialogu Społecznego protestuje przeciwko trybowi zmian zgłoszonych do ustawy o RDS przez stronę rządową. – Trzeba zachować przyzwoitość – słyszymy od jej przedstawiciela.
Resort rodziny, pracy i polityki społecznej nie widzi możliwości zrównania świadczeń, które otrzymują różne grupy, które w przeszłości padły ofiarą represji politycznych np. Sybiraków i działaczy opozycji antykomunistycznej.
Gościem magazynu prawnego „Rzeczpospolitej” był sędzia Wiesław Kozielewicz, prezes Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego i były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas