Czytaj więcej
24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister ds. energii Ukrainy mówi, że Rosjanie atakują ukraińskie elektrownie i elektrociepłownie, ponieważ prąd z Ukrainy pomaga uniezależnić Europę od rosyjskiego węgla i gazu.
We wtorek Jens Stoltenberg mówił w Brukseli, że NATO "nie zauważyło żadnej zmiany" jeśli chodzi o rosyjskie siły nuklearne mimo gróźbn formułowanych przez Władimira Putina w kontekście ewentualnego użycia taktycznej broni atomowej na Ukrainie.
Tymczasem prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski oświadczył, że oczekuje "pozytywnej reakcji" od sojuszników Ukrainy na żądanie przyspieszenia i zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy w związku z atakami rakietowymi jakich jego kraj doświadcza od 10 października.
Czytaj więcej
- Nie sądzę, że to zrobi - tak prezydent USA, Joe Biden, odpowiedział na pytanie dziennikarza CNN, Jake'a Tappera o możliwość użycia przez Władimira Putina przeciw Ukrainie taktycznej broni jądrowej.
Po zmasowanym ostrzale ukraińskich miast 10 października Zełenski zwrócił się do przywódców państw G7, w czasie wirtualnego szczytu zorganizowanego we wtorek, o zwiększenie potencjału Ukrainy jeśli chodzi o obronę przeciwlotniczą. Przywódcy państw G7 zadeklarowali, że będą wspierać Kijów "tak długo, jak będzie potrzeba".