19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 15:32 Publikacja: 15.06.2024 13:32
Foto: AFP
Szef komitetu organizacyjnego, a kiedyś wybitny reprezentant Niemiec Philipp Lahm widzi w tych mistrzostwach święto tolerancji i różnorodności oraz podkreśla, że choć jedna taka impreza nie uzdrowi świata, to piłka nożna musi odegrać swoją rolę w obronie demokracji. To rozsądne życzenie. Euro 2024 odbywa się bowiem w momencie, gdy populiści prężą muskuły i nie brakuje głosów, że nad Zachodem zbierają się czarne chmury.
Poparcie dla radykałów z Alternatywy dla Niemiec (AfD), Zgromadzenia Narodowego we Francji czy Partii Wolności w Holandii rośnie, a według sondażu stacji radiowo-telewizyjnej WDR 21 proc. Niemców chciałoby w reprezentacji więcej piłkarzy o jasnym kolorze skóry. To pokazuje, jak dużo zmieniło się za naszą zachodnią granicą od mundialu w 2006 roku, który był dla gospodarzy świętem inkluzywności, wspominanym do dziś jako „letnia bajka”.
- Coś w naszym zespole zaiskrzyło. Jesteśmy silni i wychodzimy po to, by wygrać każde spotkanie - mówi były selekcjoner reprezentacji Polski
Selekcjoner Michał Probierz buduje drużynę energetyczną, która jest wiarygodna, ale to nie gwarantuje sukcesu na Euro 2024
Chociaż do meczu Polski z Holandią na Euro 2024 zostały już tylko dwa dni, to na konferencji prasowej najwięcej pytań dotyczyło zdrowia Roberta Lewandowskiego.
Globalne badanie ECFR pokazuje, że świat poza Europą odrzuca demokrację, prawa człowieka i rządy prawa – jego symbolem stał się Donald Trump. Unia cierpi za to na eurocentryczność. Przekonanie Zachodu, że wciąż rządzi duszą świata, doprowadziło do obrania błędnej strategii wobec Rosji. Co zrobić, by już nigdy nie powtórzyć tego błędu?
Decyzje Donalda Tuska z 2023 roku przyniosły Koalicji Obywatelskiej chwilowy sukces, ale osłabiły koalicjantów. Polaryzacja i przejmowanie elektoratu stworzyły przestrzeń dla Konfederacji, która umacnia się jako trzecia siła polityczna.
Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) miał we wtorek ogłosić, gdzie w 2025 roku zagra reprezentacja. Negocjacje jednak wciąż trwają. Jest szansa, że przeprowadzka z Warszawy do Chorzowa nie będzie potrzebna.
20-letni obrońca Abdukodir Chusanow przejdzie z Lens do Manchesteru City. Ma kosztować 40 mln euro i może zostać pierwszym Uzbekiem, który zagra w lidze angielskiej.
Polski Związek Piłki Nożnej nie doszedł do porozumienia z operatorem PGE Narodowego w sprawie kosztów wynajmu stadionu - informuje portal meczyki.pl. We wtorek PZPN ma wydać komunikat. Reprezentacja już od marca będzie grać w Chorzowie.
Wojciech Szczęsny zakończył mecz z Realem Madryt (5:2) po godzinie gry z czerwoną kartką, ale Barcelona i tak sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. Jakie konsekwencje może mieć to dla przyszłości Polaka w drużynie?
Jeśli nagle list pana prezydenta zostaje opublikowany w Bloombergu i Times of Israel, to trzeba było dać taki sygnał - mówił w rozmowie z TVN24 wiceszef MSZ Andrzej Szejna, pytany o uchwałę przyjętą przez rząd ws. wizyty delegacji Izraela w Polsce w związku z obchodami 80. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny zagrali w pierwszym w tym roku El Clasico. Barcelona pokonała Real 5:2, Lewandowski trafił z rzutu karnego i miał asystę, a Szczęsny bronił bezbłędnie, dopóki nie dostał czerwonej kartki.
Zimowe okno transferowe rozkręca się powoli, ale kilka gwiazd futbolu musi w najbliższym czasie zdecydować, gdzie zagra w kolejnym sezonie. Kontrakty kończą się w czerwcu m.in. Mohamedowi Salahowi, Cristiano Ronaldo i Neymarowi.
Kibice w Arabii Saudyjskiej dostaną to, czego chcieli. Real Madryt pokonał Mallorcę 3:0 i w niedzielnym finale Superpucharu Hiszpanii zmierzy się z Barceloną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas